son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Tarihi Gün! Akkuyu Nükleer Santrali İçin Geri Sayım…

  Tarihi Gün! Akkuyu Nükleer Santrali İçin Geri Sayım…

  Tarihi Gün! Akkuyu Nükleer Santrali İçin Geri Sayım…

   

  Nükleer santral serüveninde ilk adımı atan Türkiye için ilk proje olan Akkuyu Nükleer Santrali’nin temeli atılarak başlıyor. Tarihi sürece saatler kaldı.

  Akkuyu Nükleer Santrali temel atma töreni için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin geldi ve Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Külliye’de törenle karşılandı.

  Türkiye’nin nükleer güç santraline yönelik hayali için önemli bir adım atılarak,  Mersin Gülnar ilçesi Akkuyu bölgesinde Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin temeli atılıyor ve süreç için geri sayım başladı. Türkiye’nin nükleer ilk projesi olan Akkuyu Nükleer Santrali’nin temel atma törenine telekonferansla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Ankara’dan katılacak. Temel atma töreni sırasında Mersin’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK), Rusya’nın kamu nükleer şirketi Rosatom ve Akkuyu Nükleer A.Ş yetkilileri hazır bulunacak.

  www.724haberciniz.com 12 300x169 - Tarihi Gün! Akkuyu Nükleer Santrali İçin Geri Sayım…

  Ankara’da Putin rüzgarı

  Bugün saat 15.00’ te Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Ankara’ya geldi. Moskova’dan 8 bakanı ile birlikte gelen Putin Ankara Esenboğa Havalimanı’nda Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız karşıladı. Putin ve beraberindeki bakanlar öncelikle Akkuyu Nükleer Güç Santrali resmi temel atma töreni başta olmak üzere Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) yedinci toplantısı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesine hareket etti.

   

  Resmi törenle Erdoğan, Putin’i karşıladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Putin ve ekibini Beştepe’de törenle karşıladı.  İki lider telekonferansla Akkuyu Nükleer Santrali Temel Atma Töreni’ne katıldıktan sonra ikili, baş başa görüşecek ve ortak açıklama yapılacak. İnternet haber siteleri, televizyonlar naklen yayın yapıyor.

   

  1 300x300 - Tarihi Gün! Akkuyu Nükleer Santrali İçin Geri Sayım…

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ