son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Veri Hortumlama Davası Facebook’a Açıldı

  Veri Hortumlama Davası Facebook’a Açıldı

   

  Veri Hortumlama Davası Dev Şirkete Açıldı!

   

   hortum davasi - Veri Hortumlama Davası Facebook'a Açıldı

  Bir kullanıcı, Facebook’un kullanıcılarına dair ne miktarda veri sızdırdığına dair inceleme yapılırken; sonucu beklemeden süreci mahkemeye taşıdı.

  ABD ve İngiltere, Cambridge Analytica’ya Facebook’un ne kadarlık bir veri sızdırdığını araştırırken, kullanıcı sonucu bekleyemeden sosyal devi, politik bir şirkete bilgi sağlamak nedeniyle suçlayarak veri hortumlama davası açtı.

   

  Kullanıcı, araştırma sonucunu beklemek istemedi, hortumlama davası açtı

   

  Maryland’de yaşayan Lauren Price tarafından Kaliforniya’daki federal mahkemede dava açtı ve davada, kendisiyle beraber çok sayıda kullanıcının bilgilerinin izinsiz olarak hortumlandığı belirtiliyor.  Bloomberg davayı değerlendirirken, haksız rekabet yasalarının ihlalinin ve ihmalinin söz konusu olduğu belirtiliyor.

   

  ‘’Her şeye göz yumuluyor’’ dedi

   

  Lauren Price adlı kullanıcının avukatları şikayetlerinde ‘’ Facebook, verilerin kullanıldığını ve bunun uygunsuz olduğunu bilse de durduramadı ya da konu hakkında bilgi sahibi olduğunu göstermemek adına her şeye göz yumdu ve bu bilgiyi kasıtlı ortaya çıkarmadı.’’ dedi.

  Facebook, gizlilik ile ilgili fiyaskonun ortaya çıkması ile birlikte bu hafta içerisinde tam 50 milyar dolar değer kaybetti. İlerleyen dönemde de bilgi paylaşımının daha pahalıya patlayacağı düşünülüyor.

  1 300x300 - Veri Hortumlama Davası Facebook'a Açıldı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ