son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Yunanistan fena karıştı! İçişleri devreye girdi

  Yunanistan fena karıştı! İçişleri devreye girdi

  Yunanistan fena karıştı! İçişleri devreye girdi

  Yunanistan’da Irkçı Partinin üyesi, bir rock şarkıcısını öldürmüştü. Yargı sürecinin başlamasından sonra Irkçı Altın Şafak partisi vekillerinin polis ile işbirliği içinde olduğu ortaya çıktı. Çıkan bu haber sonucu, Yunan İçişleri Bakanlığı olaya el attı.  Seçimlerde yüzde 7 oranında oy alan Altın Şafak Partisi, 2015 tarihinde ilk kez parlamentoya girmişti.

  2013 tarihinde, Pavlos Fissas adlı rock şarkıcısı, Altın Şafak üyesi Yorgas Rupakios tarafından öldürülmüştü. Ardından başlayan yargı sürecinde, Altın Şafak Partisi suç örgütü olarak ilan edilerek Parti’nin emir-komuta zinciri ortaya çıkarılarak parti başkanı ve üyeleri göz altına alındı. Bu olay sonrasında  dünya da tartışmalara neden olarak büyük bir yankı yaptı. Yargılama sürecinde ele geçirilen ses kayıtları, parti üyelerinin polis ile birtakım işbirliği içerisinde olduğunu kanıtladı.

   

  Polis ile işbirliği…

  Cinayetin gerçekleştiği gece ve sonraki günlerde gerçekleşen telefon konuşmaları, Altın Şafak Partisi üyelerinin, birtakım Yunan Emniyet çalışanları ve teröre karşı mücadele içinde olanlar ile bağlantı kurarak işbirliği yaptıkları kanıtlandı. Yunan İstihbarat Teşkilatı’nın yaptığı araştırmalar sonucunda , Emniyet Amiri’nin, Altın Şafak karşıtı örgütler ile ilgili bilgileri partiye sızdırıldığı ortaya çıktı. Bir başka görüşmede ise terörle mücadele eden kişilerin, komünist bir partinin yardımlarıyla yapılan liman işkilerinin protestoları ile ilgili veriler Altın Şafak Partisi üyeleri ile paylaşıldı. Bir başka görüşmede ise polis memuru bu konuşmaların duyulmasından duyduğu korkuyu anlatıyor.

  1 300x300 - Yunanistan fena karıştı! İçişleri devreye girdi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ