son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Yunanistan’dan Türkiye’ye yönelik skandal sözler söyledi

  Yunanistan’dan Türkiye’ye yönelik skandal sözler söyledi

  Yunanistan’dan Türkiye’ye yönelik skandal sözler söyledi

  Yunanistan Savunma Bakanı tarafından Türkiye ’’ Bizi kışkırtmaya devam eden ve zarar vermeye çalışan bir ülke’’ olarak nitelendirildi. Aynı zamanda Dışişleri Bakan Yardımcısı George Katrougalos darbe girişimi nedeniyle kaçan 8 firari askerin sığınma isteklerine yönelik taleplerine olumlu cevap verilmemesi gerektiğini belirtti. Bu süreç içinde Atina Türkiye Başkonsolosluğu’na yapılan boyalı saldırı da ortamın daha da gerginleşmesine neden oldu.

  ‘’Birliklerimiz onları ezer.’’

  Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’da Türkiye’ye yapılan itidal çağrısına, Türkiye tarafından bir karşılık bulamadı. Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos yine Türkiye’ye yönelik tartışmalı açıklamalarına devam etti ve açıklamalarına ‘’Adalar ile Türkiye sınırına 7 bin kadar asker gönderdik. Eğer kendileri cesaret edip, küçücük bir toprağımıza göz diksinler; birliklerimiz onları ezer. Türkiye, kışkırtmaya devam etse de Yunanlılar uyanık olmalı, onların tehditleri bizim güçlenmemize neden olacak. Türkiye’de tutuklu olan askerlerimizi alır ve vatanımıza getirerek; özgürlüklerine kavuştururuz.’’ şeklinde devam etti.

  Bakan Yardımcısı da açıklama yaptı

  Dışişleri Bakanı Yardımcısı Yorgos Katrouglaos’ta açıklama yaparak ‘’ Darbeci 8 firari askere sığınma hakkı verilmemeli ve böyle bir uygulama Cenevre Sözleşmesi’ne göre de uygun değildir.’’

  İktidar karşıtı Rubikonas adlı gruba ait 8-10 kişi, kırmızı boya olan şişeleri büyükelçilik binasına fırlattı. Binanın dış duvarından hasar görülürken, bekleme salonuna ait olan camlar kırıldı. Saldırısı sonrası halk otobüsüne binerek uzaklaşmak isteyen 5 kişi polis tarafından yakalanarak, gözaltına alındı.

  1 300x300 - Yunanistan'dan Türkiye’ye yönelik skandal sözler söyledi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ