son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  224 TL Emekliye Zam Gelebilir

  224 TL Emekliye Zam Gelebilir

  224 TL emekliye zam gelebilir

   emekliye zam 1 300x198 - 224 TL Emekliye Zam Gelebilir

  Uzmanlar, SSK ve Bağ-Kur emeklilerin zammı için %4, %4,5 ve %5 olmak üzere üç farklı tahminde bulunurken ve tahminler tutarsa 224 TL emekli maaşına zam gelecek. SSK ve Bağ-Kur emeklileri 2018 yılının ilk 6 ayı enflasyon oranı kadar zam alacak ve oran net olarak temmuz ayında belli olacak.

   

  Emekli maaşı nasıl değişecek?

  Şu an için en yüksek SSK ve Bağ-Kur emekli maaşının 4 bin 481 lira 26 kuruş sevilerinde olduğu biliniyor. Buna göre zam oranı %4 olarak gerçekleşirse maaşta 179,25 TL artış söz konusu olacak. Oran %4,5 olursa maaşa yansıyacak tutar 201,65 TL olup %5’lik bir artışta zam tutarı 224,06 TL olacak.

   

  Maaş zammı ile ek ödeme de artacak

  Temmuz ayında yapılacak olan artışla birlikte maaşla birlikte ek ödemede artacak. Maaşın %4 ya da %5’ i ek ödeme yapıldığı için maaşa yapılan artış üzerinden ek ödeme yapılacağı için, ek ödeme tutarı da artacak.

   

  SSK’ya geçene de emeklilik kredisi verilsin

  Bağ-Kur’lu prim borcunu ödeyerek ya da askerlik borçlanması ile emekli olunca, esnaf ve çiftçi için kredi olanağı ortaya çıkıyor. Fakat Bağ-Kur’dan SSK’ya geçen emekli, kredi için başvuru yaptığında olumsuz sonuçlanan başvurular için düzenleme isteniyor.

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken Bağ-Kur’dan SSK’ya geçen ve emekli olan emeklilerinde kredi imkanından yararlanması için çağrı yaparak, olayı gündeme taşıdı.

   

  1 300x300 - 224 TL Emekliye Zam Gelebilir

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ