son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  3. Havalimanı Bitmek Üzere, %80’i Tamamlandı.

  3. Havalimanı Bitmek Üzere, %80’i Tamamlandı.

  Bakan Arslan, İstanbul’daki 3. Havalimanı’nın %80’inin bitirildiğini açıklayarak, “İnşallah 29 Ekim’de Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve pek çok değerli misafirimizin iştirakıyla 3. havalimanını hizmete sunmuş olacağız.” dedi.

  5 1 300x200 - 3. Havalimanı Bitmek Üzere, %80'i Tamamlandı.

  İstanbul 3. Havalimanı inşaatında incelemelerde bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yapmış olduğu değerlendirmede, seksen milyon metrekarelik bölgede hizmete sunulacak havalimanının 120 ayrı binadan meydana gelen kapalı alanının üç buçuk milyon metrekare olduğunu ifade etti.

  Terminalde 143 adet körüğün yer alacağını, 114 uçağın ise aynı zamanda köprülere yaklaşabileceğini açıklayan Arslan, ilk pistin tamamen bittiğini ve bu pistin şeritlerinin çekildiğini söyledi.

  Arslan, diğer pistin hızla ilerlemesinin sevindirici olduğunu belirterek, “Kulemizin de inşaatı komple tamamlandı. Şu sıralar ince işçilikler yapılmakta. Beş gün sonra cihazların kurulabilmesi için artık yer teslimi gerçekleştirilecek. 15 Şubat’tan sonra da Devlet Hava Meydanları İşletmemiz kendi cihazlarını hem kuleye hem de diğer taraflardaki cihazların kurulumuna başlanacak.” Şeklinde açıklamada bulundu.

  “22 milyar 152 milyon avro artı KDV kira geliri elde edeceğiz”

  Arslan, 3. havalimanından dünyada üç yüz elli destinasyona uçuş sağlanabileceğini ifade ederek, inanılmaz sayıda yolcuyu misafir edeceklerini, yolcunun konforlu ve güvenli misafir edilmesi halinde katma değeri artacağını da belirtti.

  Yeni havalimanının otelinin ise 460 odalı olduğunu açıklayan Arslan, günümüzde ülkemizdeki havalimanlarındaki en büyük kapasiteli otelin 80 odalı olduğunu açıkladı.

  “Halkalı-3. havalimanı metro ihalesi çalışmaları devam ediyor”

  Arslan, D-20 Karayolu’nun üç gidiş üç geliş şekline getirilmesiyle alakalı hizmetin devam ettiğini, 17 kilometrelik bölümünün kullanıma açıldığını, bu sene ağustos ayına kadar hedefin Çatalca’ya kadar bölümün de üç gidiş üç geliş şekline getirileceğini açıkladı.

   

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ