son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  ABD, Dünyaya Verdiği Dolarları Geri Çekiyor

  ABD, Dünyaya Verdiği Dolarları Geri Çekiyor

  ABD yönetimi G7 zirvesinden hemen sonra yaptığı açıklamada ABD’nin asla ekonomik olarak taviz vermeyecek olduğunu ve ekonomik önlemleri en üst düzeyde almayı sürdürecek olduklarını açıkladı. Avrupa ülkesi ülkeler ile Japonya arasında yapılan görüşmeler sırasında Trump yönetiminin sık sık olumsuz açıklamalar yapması ve vergi konusunda en ufak geri adım atmayacak oldukları üzere kendilerine karşı vergi yükü uygulanması durumunda da çok ağır ve sert şekilde yanıt verilecek olduğunu açıklamıştı.

  ABD yönetiminden yapılan açıklamada vergi alımı konusunda devam edilecek olduğu, Kanada yönetimini ise ikiyüzlülük ile suçlayarak ABD’ye karşı atacak oldukları adımların karşılığını en ağır şekilde ödeyecek olduklarını açıklamış ve Kanada benzeri ülkeler için ”cehennemin en iyi yerinde” yer ayarlandığını açıklamıştı.

  Amerikan Yönetimi Ayakta

  Amerikan yönetiminin diğer ülkelerden yapılan açıklamaları dikkatle izlediği her ay 380 milyar dolarlık parayı ABD’ye geri çekmeyi sürdürdüğü belirtildi. ABD’nin her ay Türkiye’den 50 milyar dolarlık parayı geri çekmeye başlayacak olduğu, bu durumun ise gelişmekte olan ülkelerin ekonomisi derinden etkileyecek olduğu IMF ve Dünya Bankasınca açıklandı.

  3 300x300 - ABD, Dünyaya Verdiği Dolarları Geri Çekiyor

  27 yaşındaki Mert, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümü mezunu olmakla birlikte profesyonel olarak İngilizce bilmektedir. Hobileri arasında yüzmek ve dünyayı dolaşmak vardır.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ