son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  ABD ve Çin Arasında Ticaret Savaşları Artıyor

  ABD ve Çin Arasında Ticaret Savaşları Artıyor

  ABD’nin ve Çin’in ticaret savaşları konusunda aldığı kararlar büyük önem taşıyor. Tüm dünyayı tehdit eden bu iki ülkenin ticari savaşı olası bir fiziksel savaşa neden olmayacağı yönünde görüş hakim olmasına rağmen ABD tarafının çok fazla baskı ve yaptırım uygulaması dolayısı ile dünya ticaretinde ciddi oranda değişimlere sebep olabilecek olduğu, kritik öneme sahip olan bu ve buna benzer adımların atılmaya devam edilecek olduğunun artık kesinlik kazandığı biliniyor.

  ABD tarafının Çin’e uygulamaya koyduğu milyarlarca dolarlık vergi dolayısı ile iki ülke tarafından da gelecek süreçte ne olacak olduğu belirsizliğini korurken zararlı çıkacak olan ve parası değer kaybedecek olan tarafın Çin tarafı olduğu, hiçbir zarar görmeyecek olan tarafın ise ABD olduğu yönünde her iki ülkenin uzmanlarının görüşü mevcut.

  ABD Kritik Adımlar Atacak

  Çin tarafına karşı ABD tarafının atacak olduğu her bir kritik adım Çin mallarına uygulanacak olan milyarlarca dolarlık vergi demek. Buda demek oluyor ki her yeni bir yaptırım kararında Çin daha fazla kayıplar verecek ve daha fazla kayıplar vermesinin sonucunda iki ülke arasında ciddi zarar gören olmayacak ama gelişmekte olan ülkeler fazlası ile bu süreçten etkilenecekler.

   

  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ