son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Altın Yatırımcısını Şubat Ayında Üzdü

  Altın Yatırımcısını Şubat Ayında Üzdü

  Altın Yatırımcısını Şubat Ayında Üzdü

   Altin Yatirimcisini 1 300x169 - Altın Yatırımcısını Şubat Ayında Üzdü

  Altının ons fiyatındaki düşüşler, gram fiyatını da negatif etkiledi. 2018 şubat ayında yüzde 1’e yakın değer kaybı yaşayarak yatırımcısını üzdü.

  Küresel piyasalardaki iniş çıkışlar dolar seyrini olumlu etkileyince, altın fiyatları şubat ayında satmaya dönük seyir izledi. Şubatta doların yükselmesi, altın ons fiyatının gerilemesi 165 TL’yi gören altın gram fiyatında da ons fiyatındaki düşüşlere bağlı değer kaybetme söz konusu oldu. 161 TL ile ayı kapatan altın, yatırımcılarını üzdü. 2017 yılında yatırımcısını güldüren altın, yeni yılın ilk çeyreğinde sakin bir seyir seyrediyor.

  Altin Yatirimcisini 2 300x158 - Altın Yatırımcısını Şubat Ayında Üzdü

  Destek ve direnç noktalarına dikkat edilmeli

  AA Finans Analisti İslam Memiş, ‘’Altın ons fiyatlarında kısa vadede düşüş devam edecek diye öngörüde bulunuyoruz. Hatta düşüşler 1.280 dolar seviyesine gerileyebilir. Fakat bu düşüşlerin kalıcı olmayabilir. Çünkü ABD’deki siyasi risk algısının sürmesi, kripto paralara olan güvenin azalması jeopolitik risk algılarında yenilecek artış beklentisi öngörümüzü destekleyebilir. ‘’ şeklinde değerlendirme yaptı.

  Memiş, 2018 yılı için altın ons fiyatında 1.400-1.450 dolar seviyesini beklerken, zaman belirsizliğinin global gelişmelerden dolayı etkisini koruduğunu ve altın ons fiyatında destek fiyatının 1.280, direnç noktasının 1.450 olarak takip edilmesi gerektiğini belirtti.  Dolar kurundaki değer kazançları altın gram fiyatındaki düşüşleri kontrol altına alırken, dolar kurunun gerilemesi durumunda altının gram fiyatının 155 TL’ye gerileyebileceğini belirtti. Düşüşün kademeli olarak 159, 157, 155 lira olarak gerileyebileceği yükseliş durumunda 181 TL’ye kadar çıkış gösterebileceğini belirtti.

   

  1 300x300 - Altın Yatırımcısını Şubat Ayında Üzdü

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ