son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Ankara’da Devrim Gibi Karar! Otopark Ücretleri…

  Ankara’da Devrim Gibi Karar! Otopark Ücretleri…

  Ankara Belediyesi Aldığı Otopark Ücreti Kararı İle Vatandaşın Takdirini Topladı

   

  ankara otopark 300x198 - Ankara’da Devrim Gibi Karar! Otopark Ücretleri…

   

  Belediye Meclisi’nde oy birliğince kabul edilen karara göre, artık Ankara’da belediyeye ait otoparklarda ücret 1 lira olarak belirlendi.

  Alınan karara göre, Ankara Büyükşehir Belediyesine ait otoparklarda, araçların 1 saatlik otopark kullanımının ücretsiz olduğu, 1 saat ile 24 saat arası park alanı kullanımı ise 1 lira olarak belirlendi.

   

  Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Devrim Gibi Karar

   

  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın imzası ile Ankara Belediye Meclisi’ne teklif edilen “Ankara Büyükşehir Belediyesine ait park alanlarının ilk 1 saat kullanımı ücretsiz, 1 saat ile 24 saat arası otopark kullanımı ise 1 lira olsun” uygulamasına gidilmesi hususundaki Başkanlık bildirisi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisince oy birliğiyle kabul edildi. Ankara Büyükşehir Belediyesinin alınan bu karar ile alakalı açıklamasında, “Büyükşehir Belediyesi, ASKİ Genel Müdürlüğü ve EGO Genel Müdürlüğü ile beraber ya da sermayesinin %50’sinden fazlası Büyükşehir Belediyesine ait firmalar ile tüm bunların katılımlarına ait Ankara komşu bölge sınırları içerisinde yer alan, kiralanan ya da çalışmakta olan park alanları, çok katlı park alanları, açık otoparklar ve kapalı bütün otoparklarda trafiğin rahatlığını sağlamak, Ankara halkının otopark kullanımına teşvik etmek amacıyla bütün otoparklarda fiyat tarifesi 1 saate kadar kullanımlarda ücretsiz, 1 ile 24 saat arası otopark kullanımına ise 1 lira fiyat politikası uygulanacaktır.” denildi. Bundan böyle Ankara’da belediyeye ait olan bütün park alanlarından 1-24 saat arası park ücreti 1 lira alınacak.

   

   

  1 300x300 - Ankara’da Devrim Gibi Karar! Otopark Ücretleri…

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ