son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Avrupa Merkez Bankası Bitcoin’i umursamadı

  Avrupa Merkez Bankası Bitcoin’i umursamadı

  Avrupa Merkez Bankası Bitcoin’i umursamadı

   

  1 14 300x222 - Avrupa Merkez Bankası Bitcoin’i umursamadıAvrupa Merkez Bankası Denetleme Kurulu Başkanı Daniele Nouy, dijital paralar hakkında açıklamalarda bulundu. 7 Şubat’ta CNBC’ye verdiği röportajda dijital para birimlerinin düzenlenmesi için ‘’bankanın yapılacaklar listesi içerisinde üst sıralarda bulunmuyor’’ dedi.

   

  Daniele Nouy, dijital paralara yönelik olası bir düzenlemenin yakın zamanda Avrupa ülkelerinden çıkıp çıkmayacağı hakkında bir bilgisi bulunmadığını belirtti. Bunun dışında Avrupa Merkez Bankası’na bağlı bankaların şu ana kadar dijital para birimleri ile ilişkilerinin çok az olduğunu söyledi.

  ‘’Konuya profesyonel bir açıdan bakıyoruz. Yapmamız gereken bir şey olduğunda elimizden geleni yaparız. Fakat dijital para birimlerinin düzenlenmesinin şu ana kadar yapılacaklar listemizin üst sıralarında yer almadığını söyleyebilirim.’’

   

  Diğer yandan piyasadaki bütün gözler G20 zirvesine çevrildi. Arjantin’in başkenti Buenos Aires de mart ayında yapılacak olan zirve tüm dünyada merakla beklenmekte. Bunun nedeni, ECB’de dahil çok sayıda kişi ve kurumun G20’deki ana gündem maddesinin dijital para düzenlemelerinin olabileceğini düşünüyor. 2018’in ilk ayında organize edilen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) yönetim kurulu üyelerinden olan Benoit Coeure, G20 zirvesinden bu konu ile alakalı detaylı bir şekilde ilgilenilmesini önerdi.

   

  2 5 300x171 - Avrupa Merkez Bankası Bitcoin’i umursamadıAralık ayında ise Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, küresel camiayı ve çok sayıda önemli kişinin dijital para birimlerinde düzenleme yapmaya davet etmişti. Fakat Avrupa’nın en büyük ve yetkili finans kurumu dijital paralar ile karşılaşmaktan korkuyor. Pazartesi günü Strasbourg’da Avrupa Parlamentosu’nda konuşma yapan ECB başkanı Mario Draghi:

  ‘’İzlenimlerimize göre, Avrupa’da bize bağlı olan bankalar düzenli kripto para alımı yapmıyor. İşin özü, kredi kurum ve kuruluşlarının Bitcoin gibi kripto para birimlerine ilgisi yok denecek kadar az.’’

   

   

  1 300x300 - Avrupa Merkez Bankası Bitcoin’i umursamadı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hakkı dedi ki:

   Bunlar zaten onca insanın para kaybetmesine sebep oldu. Kripto paraları ancak boş boş açıklamalar ile yıpratmaya çalışıyorlar ama başarılı olamayacaklar

  BİR YORUM YAZ