son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Belgeli Çalışan Sayısı 300 Bini Aştı

  Belgeli Çalışan Sayısı 300 Bini Aştı

  Belgeli Çalışan Sayısı 300 Bini Aştı

   3 21 300x184 - Belgeli Çalışan Sayısı 300 Bini Aştı

  300 binden fazla çalışan, mesleğini icra etme yeterliliğini ispatladığı için Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından mesleki yeterlilik belgesi verildi.

  Mesleki Yeterlilik Kurumu, mesleklere standart getirerek nitelikli insan kaynağı oluşmasını ve çalışanlara da mesleki yeterlilik belgesi kazandırmaya devam ediyor. MYK, yaptığı bu çalışmalarla eğitim ile istihdam arasındaki uyumu sağlamayı amaçlıyor.

   

  İnsan kaynağının mesleki yeterliliğe sahip olması için çalışılıyor

  MYK Başkanı Adem Ceylan, amaçlarının 2023 Türkiye hedefleri doğrultusunda insan kaynağının mesleki yeterliliğe sahip olması için gerekli çalışmaları    nı yaptıklarını belirtti. Bu konudaki bilinç ve yeterlilik kavramının bilinirliğini artırmayı başardıkları söyleyerek ‘’ 1,5 yıl önce 40 bin kişinin mesleki yeterlilik belgesi varken, bugün 2300 binden fazla kişinin yeterlilik belgesi bulunmaktadır. Kısa süre içindeki hedefimiz bu sayıyı 500 bine çıkarmak ki yeterliliğini ispatlayan çalışanlar sayesinde iş kazaları azalıyor ve sanayi üretiminde kalite artıyor.’’ dedi.

  1 25 300x184 - Belgeli Çalışan Sayısı 300 Bini Aştı

  Belge zorunluluğu getirilecek meslek sayısı 100’e çıkacak

  Ulusal bir standart belirlemek için, ‘’tehlikeli’’ ve ‘’çok tehlikeli’’ sınıfında bulunan mesleklere öncelik verilerek, 81 meslekte bulunan belge zorunluluğunun 100’e çıkarılacağı Ceylan tarafından belirtildi.

  Ceylan, modern bir çalışma hayatı için mesleki yeterlilik belgesinin önemini vurgulayarak; ‘’ Mesleki yeterlilik belgesi sayesinde başlangıçta ulusal bir standart oluşturmayı amaçlıyorduk. Ulusal yeterliliklerin belirlenip yayınlanması ile belgelendirme yapmak isteyen kuruluşların yetkilendirilmesi ve sınava giren adaylarında başarılı ile destek olması sonucunda ulaşılan uzun yolda emeği geçen herkese MYK adına teşekkür ediyorum.’’ diyerek sözlerini bitirdi.

  1 300x300 - Belgeli Çalışan Sayısı 300 Bini Aştı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ