son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Bu Köprüyü Sallayana Para Cezası Var

  Bu Köprüyü Sallayana Para Cezası Var

  Asma Köprüyü Sallayana 109 Lira Para Cezası

   

  Nevşehir şehri Avanos ilçesinde bulunan ‘Sallanan Köprü’ olarak hafızalara kazınan kırk beş senelik asma köprüyü sallayana bundan sonra zabıta ekiplerince Kabahatler Kanunu uyarınca 109 lira para cezası kesilecek.

  Avanos’ta Kızılırmak üstüne kurulu, çelik ve tahta halatlar ile direklerden yapılmış, 45 senelik asma köprü, başta yabancı turistler olmak üzere ülkemizden de çok sayıda meraklısı var. İlçe çarşısı ile Bahçelievler’i birbirlerine bağlayan, insanların kullandığı 2,5 metre genişliğinde, 180 metre uzunluğunda olan asma köprü, bölgede yaşayan insanlar tarafından ‘Sallanan Köprü‘ olarak adlandırılıyor. Geçişler esnasında sallanan veya esneyen köprü, insanlara heyecan ve korkuyu bir arada yaşatıyor. Fakat, şakalar yapıp, asma köprüde zıplayan veya sallayan kişilere ise zabıta ekipleri tarafından Kabahatler Kanunu’na göre para cezası veriliyor.

  3 3 300x160 - Bu Köprüyü Sallayana Para Cezası Var

   

  Kabahatler Kanununa Göre Cezai Müeyyidesi Var

   

  Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, asma köprünün 1973 yılından bu yana insanlara hizmet verdiğini ifade ederek, ”Köprümüzü iki defa onardık, çelik halatlar ile, çelik direklerle güçlendirildi. 180 metre uzunluğundaki asma köprü, insanların geçişleri esnasında sallandığı için insanlar arasında ‘Sallanan köprü’ olarak biliniyor. Kızılırmak’ın üstünde yer alan bu asma köprümüzden geçişler esnasında bazı çocuklar şaka olsun diye sıçrayıp, zıplayarak köprüyü daha fazla sallamaya çalışıyorlar. Bu şekilde davrananlara, zabıta ekiplerimiz tarafından Kabahatler Kanunu’na göre para cezası uyguluyoruz. Asma Köprü üstünde öz çekim yapanlar, bu resimleri sosyal medyada paylaştıkça, asma köprümüzün şöhreti çok daha fazla artıyor. Aynı zamanda gelin ve damatlar için de hatıra fotoğrafı bakımından asma köprümüz, çok güzel bir görselliği bizlere sunuyor” dedi.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ