son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Bu Yıl 6 Milyondan Fazla Rus Gelecek!

  Bu Yıl 6 Milyondan Fazla Rus Gelecek!

  6 Milyondan Fazla Rus Gelecek!

   

  numan kurtulmus 300x168 - Bu Yıl 6 Milyondan Fazla Rus Gelecek!

  Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, erken rezervasyon sonuçlarına göre bu sene Rusya’dan 6 milyon turist geleceğini açıkladı!

  Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, “Ülkemize gelen Rus turistlerin sayısı, geçen seneki oranları da geçecek. Rusya pazarını avucuna alan tur şirketleri, erken rezervasyonlar ile elde ettikleri rakamları toplayınca bu sene 6 milyondan fazla Rus turistin geleceği anlaşılıyor.” dedi.

  Numan Kurtulmuş, Moskova’da yaptığı temaslar kapsamında, Rusya pazarı ve turizm ile alakalı son haberleri basınla paylaştı.

   

  Kruvaziyer atağı

   

  Rus yetkililer ile yapılan temaslar ile, ülkemiz ve Rusya arasında turizm açısından gerçekleştirilecek çalışmaların son kontrollerini yaptıklarını söyleyen Kurtulmuş, “Son bir sene içinde çok büyük politik krizler yaşandı. Fakat ülkeler arası yaşanan bu krizler sonucu ülke halkları tarafından herhangi bir ötekileştirme, farklılaştırma ya da bağlarının kopması yaşanmadı. Bunun en net kanıtı geçen yılın turist rakamları” şeklinde konuştu.

   

   ‘Vizeler Kalksın İsteği”

   

  Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Moskova Milletlerarası Seyahat ve Turizm Fuarı için gittiği Rusya’da, çalışmalarını yürüten yirmi tur operatörü temsilciler ile buluştuklarını söyleyerek, “Rusya pazarını avuçlarına alan tur şirketlerinin bizlere verdikleri rakamlar doğrultusunda bu sene 6 milyondan fazla Rus turisti ağırlayacağız. Yapılan erken rezervasyon rakamları bunu gösteriyor. Bu sayı ilerleyen günlerde çok daha fazla artacaktır. Geçtiğimiz yıla oranla bu sene turizm açısından büyük bir patlama bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

   

  1 300x300 - Bu Yıl 6 Milyondan Fazla Rus Gelecek!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ