son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Deneyimli Çalışana 7 Bin Lira Ek Kazanç!

  Deneyimli Çalışana 7 Bin Lira Ek Kazanç!

  Deneyimli Çalışana 7 Bin Lira Ek Kazanç!

   Ek Kazanc 300x169 - Deneyimli Çalışana 7 Bin Lira Ek Kazanç!

  Çalışıyorsanız ya da emekli iseniz, gelirinizi artırmak ve ayda binlerce lira ek gelire sahip olmak sizin elinizde. Bunu yapmakta çok kolay, devletle deneyimleriniz paylaşıp, kısa bir eğitim sonucu geliriniz artırabilirsiniz.

  Türkiye’de ek gelir sağlamanıza yardımcı olacak bir iş var ve bu işi yapmak için mevcut işinizden ayrılmak zorunda değilsiniz. Kesinlikle uzmanlık gerektiriyor fakat bir işte çalışan kişi kısa sürede de uzmanlaşıyor. ‘’Bilirkişilik’’ sayesinde kazancınızı ciddi anlamda artırabilirsiniz. Bilirkişilik, mahkeme ve davalarda başvurulan uzmanlık işidir.

   

  Şimdiden kursa gitmek faydalı olacak

  Kursa gitmek şartı bulunuyor ve bunun için Adalet Bakanlığı’na başvurmak gerekiyor. Başvuru zamanları değişkenlik göstermekle birlikte bu yıl için başvuru zamanları henüz açıklanmadı. Başvuru için ilk kriter 25 yaşını geçmiş olmak olduğu için emekliler için özellikle güzel bir gelir kapısı olarak görülüyor.

   

  Yılda 2 milyon dava

  Yılda bir bilirkişi 300 dava dosyasına bakabiliyor. Bir dosya için ödenen tutar ise minimum 300 TL ve ortalama bir hesap yapıldığında yıllık kazanılacak para 90 bin lira, aylık olarak hesaplandığında vergilerden sonra ele geçecek tutar 7 bin lira gibi bir gelir anlamına geliyor. İş mahkemelerinde yıllık 2 milyon dava olurken; ceza mahkemelerindeki dava sayısı daha fazladır.

   

  İsterse esnafta başvurabiliyor

  Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK), bilirkişilik mekanizmasında esnaflarında yer alması için eğitimler düzenliyor ve 2017 yılının Kasım ayından bu zaman kadar 168 kişiye bilirkişilik temel eğitiminin verildiği belirtiliyor.

   

  5 yıllık deneyim aranılıyor

  Hangi meslekte olursanız olun, bilirkişi olabiliyorsunuz, buradaki tek şart uzman olduğunuz alanda en az 5 yıl deneyimli olmanız gerekiyor. Alanınızı ilgilendiren bir davada Adalet Bakanlığı görüşünüze başvurarak, talep edilen dosya başına ücretinizi ödüyor.

  1 300x300 - Deneyimli Çalışana 7 Bin Lira Ek Kazanç!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ