son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  GittiGidiyor, KOBİ’lerle E-ticaret Pazarını Büyütmek İstiyor

  GittiGidiyor, KOBİ’lerle E-ticaret Pazarını Büyütmek İstiyor

  E ticaret 1 300x219 - GittiGidiyor, KOBİ'lerle E-ticaret Pazarını Büyütmek İstiyor

  GittiGidiyor, KOBİ’lerle E-ticaret Pazarını Büyütmek İstiyor

  GittiGidiyor Satıcı Gelişimi Direktörü Bahadır Kılıç E-ticaret platformu için, e-ticaret pazarına KOBİ‘leri kazandırmanın kendileri için çok önemli olduğu belirterek ‘’ 2017 yılında Türkiye genelinde e-ticarete 584 KOBİ kazandırdık. Bu yıl ki hedefimiz ise bin 500 KOBİ’yi e-ticarete kazandırmak.’’ dedi.

  Kılıç, yaptığı açıklamada, teknolojinin sürekli gelişme gösterdiği bir çağda, çalışan nüfusun artması ile birlikte zamanın çok değerli olduğunu, zamanı değerli olan insanlar için daha fazla çeşit ve uygun fiyatların e-ticaret platformunda söz konusu olduğunu söyledi. Zaman ve mekan kavramlarından uzak daha fazla çeşide ulaşılması nedeniyle online alışverişlerin daha çok tercih edildiğini belirten Kılıç, genç nüfusun özellikle daha fazla e-ticareti kullanmaya yatkın olduğunu söyledi.

  Türkiye’de e-ticaret payı sadece %3,5

  Toplam perakendenin içinde e-ticaretin Türkiye’deki payının %3,5 olduğunu belirten Kılıç, ’’Amerika ve Avrupa’da bu oran çok daha yüksek ama bu oranda potansiyel olarak yatkın olduğumuzun göstergesi. KOBİ’lerin e-ticaret konusunda desteklenmesi ile e-ticaretteki ürün çeşitliğini artırarak, tüketicinin de daha fazla e-ticarete kayması sağlanır ve bu da %3,5 oranının artmasına neden olur. ‘Geleceğim E-Ticaret‘ adında bir projeye 2017 yılında başladık ve çeşitli illerde sürekliliği sağlamakla adına kalıcı eğitim ofisleri açtık ve 10-15 kişilik sınıflarda, bilgisayar başında uygulamalı eğitim verdik. Böylece öğrendiklerini kolayca uygulamalarını sağladık.’’ Dedi.

  Hızlı bir mağaza açabilirsiniz

  Gaziantep’te ofislerinin olduğunu ve bugüne kadar 100’den fazla e-ticarete başlattıkları KOBİ olduğunu ve daha fazla sayıda KOBİ’ye de eğitim verdiklerini belirtti. Kılıç ‘’ 584 KOBİ, 2017 yılında e-ticaretine kazandırıldı. Sadece Gaziantep’te değil Türkiye’nin her köşesinden KOBİ’ler ürün satabilir hale geldiler. GittiGidiyor gibi platformlarda satışa başlar ve hiçbir maliyete neden olmadan hızlıca mağaza sahibi olur sadece ürün yüklemesi yeterli oluyor. Sonra tüketicilerin dahil olduğu yoğun bir trafiğe neden oluyor.’’ dedi.

  GittiGidiyor, 15 milyon ürün ve 100 binden fazla satıcı ile 20 milyon üyeye hizmet ettiğini belirten Kılıç ‘’Türkiye için e-ticaret geleceği çok parlak çünkü şuan olması gereken yerin uzağında. Bu bizim gideceğimiz yolumuz olduğunu gösteriyor ve heyecanlandırıyor. Bu yüzden KOBİ’lere çok fazla değer ve önem veriyoruz. ‘’ şeklinde detaylı açıklama yaptı.

   

  1 300x300 - GittiGidiyor, KOBİ'lerle E-ticaret Pazarını Büyütmek İstiyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ