son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  İspanyollar Son 10 Yılda Türkiye’yi Yatırım Ülkesi Olarak Seçti

  İspanyollar Son 10 Yılda Türkiye’yi Yatırım Ülkesi Olarak Seçti

  İspanyollar Son 10 Yılda Türkiye’yi Yatırım Ülkesi Olarak Seçti

  Garanti Bankası’na yapılan yatırımın sayesinde açıklanmış işlem değeri yönünden 9,3 milyar dolar ile Türkiye’ye en çok yatırım yapmış olan ülke İspanya. Bu sebeple İspanya’nın Yatırım konusunda Türkiye’yi ön planda tuttuğu belirlenmiştir.

  Cantekinler, geçen 10 senede Türkiye’de şirket satın alma, birleşme ve yabancı yatırımlarla ilgili değerlendirme yaptı. Son  10 yılda yapılmış olan yatırımın etkisi ile açıklanan işlem değeri yönünden Türkiye’ye en fazla yatırım yapmış olan ülkenin İspanya olduğunu belirtti.

  İspanya’nın 22 işlem ile 9,3 milyar dolarlık bir hacim kaydettiğini söyleyen Cantekinler, işlem adedi yönünden ise 170 işlemle ABD’nin ön planda olduğunu dile getirdi.

  Bilinen  işlem değeri yönünden son 10 senede  Türkiye’deki en canlı sektörün 50,7 milyar dolarlık hacim ile enerji sektörü olduğunu ve enerji  sektöründen sonra ise 23,1 milyar dolarlık hacim ile de finansal hizmetler sektörünün  geldiğini söyledi.

  Hacimi küçük olmasına rağmen bilişim sektörü, 451 işlem ile işlem adedi açısından en aktif sektör konumunda olduğunu söyleyen Cantekinler, fazla sayıda işlem gerçekleştirilen diğer sektörleri ise enerji, yiyecek-içecek sektörleri olarak sıraladı.

  Gelecek ile ilgili de tahminlerde bulunan Cantekinler, finansal hizmetler, enerji, imalat ve sağlık sektörlerinde de  hareketliliğin ve canlılığın artacağını belirtti.
  Cantekinler, bunlara ilave olarak yiyecek ve içecek sektörlerine okan talebin de günden güne arttığını belirtti.

  1 300x300 - İspanyollar Son 10 Yılda Türkiye'yi Yatırım Ülkesi Olarak Seçti

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ