son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Kredi Almak İsteyen Tüketicilere Uyarı

  Kredi Almak İsteyen Tüketicilere Uyarı

  Kredi Almak İsteyen Tüketicilere Uyarı

   1 22 - Kredi Almak İsteyen Tüketicilere Uyarı3 19 300x169 - Kredi Almak İsteyen Tüketicilere Uyarı

  Tüketici Haklarını Arama Derneği Genel Başkanı Nihat Altay, son zamanlarda çok fazla şikâyet aldıklarını, şikayet konusunun aracı şirketlerin bankalarla anlaşarak %15 komisyonla kredi verdikleri olduğunu belirterek ‘’Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun konunun doğruluğu ile ilgili acil araştırma yapması gerekmektedir’’ dedi.

   

  Kredi çekmek isteyenlere bankalar zorluk çıkarıyor

  Altay konu ile ilgili yazılı açıklama yaparak, açıklamasında ‘’Tüketici, bankaların kredi verirken zorluk çıkardığını, aracı şirketlerin devreye girerek %15 komisyon karşılığında krediyi onaylatması şeklinde şikâyette bulunuyor. Bankaların aracı şirketlerle anlaşması var mıdır? Bu kişiler dolandırıcı mıdır? Sorunun acil incelenmesi gerekiyor. Kredi onaylatmayı aracı şirketler yaptırıyorsa, tüketici komisyonculara yani tefecilere teslim edildiğini gösterir. Aracılar bu konuda yetkili değilse, tüketicinin bilgilendirilmesi gerekir. Çünkü tüketici diğer türlü dolandırılıyor. Kredi çekmek isteyen kişi, bankadan ya da internet bankacılığından bunu öğrenebiliyor. Bu durumda tüketicinin kredi danışmanlık hizmeti sunduğunu iddia eden kuruluşlara müracaat etmesine gerek yoktur.

   

  2 21 300x158 - Kredi Almak İsteyen Tüketicilere Uyarı

  Kredi danışmanlık şirketleri, tüketicileri arayarak ‘’kredi alıp alamayacağınız hakkında yardımcı oluyoruz’’ diyerek, kredi çekemeyeceğini bilen tüketiciye banka ile anlaşmamız var, siciliniz ne olursa olsun %15 komisyonla kredi ayarlıyoruz şeklinde açıklamalarla her türlü bilgilerini alıyor. Bilgilerin paylaşılması güvenli değildir. Şirketlerin legal ya da illegal var olması, bankalarında dolandırıcılık izleme ve önleme yöntemleri ciddi anlamda olumsuz etkiliyor. Tüketici daha kolay bir şekilde dolandırıcıların eline düşecektir. Tüketici zor durumda olduğu için, çözüm bulmak adına kendi bilgilerini kendi iradesi ile veriyor. Dolandırılan tüketici sayısı artmadan BDDK ‘nın devreye girerek konuyu araştırması gerekmektedir.

  1 300x300 - Kredi Almak İsteyen Tüketicilere Uyarı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ