son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Morgan Stanley: ‘’Dot-com ile Aynı Seyirde İlerliyor’’

  Morgan Stanley: ‘’Dot-com ile Aynı Seyirde İlerliyor’’

  Morgan Stanley: ‘’Dot-com ile Aynı Seyirde İlerliyor’’

   

  Morgan Stanley isimli ABD merkezli yatırım bankası yeni bir araştırma yaparak, Dot-com balonuyla benzerlik gösteren Bitcoin içinde sürecin aynı ilerlediği belirtildi.

  Morgan Stanley araştırmasına göre, Bitcoin’de görülen düşüş eğilimlerinin, 2000 yılında teknoloji firmalarına ait olan Nasdaq borsa endeksindeki senetlerin değer kaybetmesi üzerine Dot-com balonundaki hareketlenmelere benzediği belirtildi. Aynı zamanda benzerliğe dikkat çekmeye çalışırken Bitcoin’deki düşüş sürecinin Dot-coma göre 15 kat daha hızlı olduğunun da altı çizildi.

  Dot com 1 300x169 - Morgan Stanley: ‘’Dot-com ile Aynı Seyirde İlerliyor’’

  Dot-com krizi ile süreç aynı

  Dot-com krizi ile teknoloji üzerine yatırım yapan risk sermayesi şirketler, yatırımlarına geri dönüş olmaması üzerine patlama yaşanmıştı. Morgan Stanley Bankası’nın Stratejisti Sheena Shah ‘’Nasdaq piyasalarında 2000 yılında beş fiyata ret verilerek %44’lük bir düşüş yaşanmıştı.’’ şeklinde açıklamalarına devam ederken Shah ‘’Bitcoin, 2009 yılında kuruldu ve 20 bin dolarlık fiyatı Aralık 2017 yılında dört kez düşüş ardından rekor kırarak %70’lik bir düşüş ile 7 bin dolar düzeyine fiyat olarak geriledi. Aynı Nasdaq’da olduğu gibi Bitcoin’de görülen gerileme işlem hacminde artış gösterdi. Dot-com’da olduğu gibi bu işlem hacminde artış, yatırımcının yatırım aktivitesi değil, piyasadan çıkma eğilimlerinin göstergesidir.’’ diyerek yatırımcıları uyarmak istedi.

   

  1 300x300 - Morgan Stanley: ‘’Dot-com ile Aynı Seyirde İlerliyor’’

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ