son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Ocak Ayında Yasal Takibe Giren Kişi Sayısı Belli Oldu

  Ocak Ayında Yasal Takibe Giren Kişi Sayısı Belli Oldu

  Ocak Ayında Yasal Takibe Giren Kişi Sayısı Belli Oldu

   Yasal Takibe 1 300x145 - Ocak Ayında Yasal Takibe Giren Kişi Sayısı Belli Oldu

  Bireysel kredi kartı ve kredi borcundan dolayı 2018 Ocak ayında yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı 2017 yılına göre azalma göstermedi. 2018 Ocak ayında, 2017’nin aynı ayına göre 151,1 bin kişi oldu.

  Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Ocak 2018 raporu Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi tarafından hazırlandı. Rapor sonucuna göre; kredi kartından dolayı yasal takibe düşen kişi sayısı geçen yıl Ocak ayına göre %14 azalarak 96 bin kişiden 82,6 bin kişiye düştü. Fakat kredi borcundan dolayı yasal takibe düşen kişi sayısı geçen yıl ocak ayına göre %20 arttı ve 89,2 bin kişiye ulaştı.

   

  Kredi kartında yaşanan düşüş, kredi borçlarında artış olarak…

  Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nin hazırladığı rapora göre, yasal takibe giren kişi sayısı kredi kartı borcundan dolayı azalırken, kredi borçları nedeniyle artış gösterdi. Kredi kartı borcundan dolayı takibe düşen kişi sayısındaki azalma oranı ile kredi borcundan dolayı yasal takibe düşen kişi sayısındaki artış kısmen denge sağladı. Bu yüzden geçen yılın Ocak ayına göre toplam sayısı da belirgin bir değişiklik olmadı.

  1 300x300 - Ocak Ayında Yasal Takibe Giren Kişi Sayısı Belli Oldu

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ