son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Özel Sektöre Dair Önemli Açıklama

  Özel Sektöre Dair Önemli Açıklama

  Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye’de kredi yapılandırmaları ile ilgili olarak bazı şirketlerin yurtdışından 3 ila 5 milyar dolarlık şirketler aldıklarını açıkladı. Şimşek, Türkiye’nin enflasyon açıklarını her zaman verdiğini ve vermeye devam edecek olduğuna değinerek, bunu engellemenin mümkün olmamasına rağmen özel sektör tarafından enflasyon konusunda sorun yaşanmaması için enflasyona uyarlanması gerektiğini açıkladı.

  Özel sektörün enflasyona daha fazla dikkat etmesi uyarısında bulunan Şimşek, Türkiye’nin enflasyon sorununu yaşadığı bu yıllarda özel sektörün çalışanlarına enflasyona uygun zamlar yapmasının tam zamanı olduğunu belirtti.

  AK Parti Ezdirmemiştir!

  Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AK Parti yönetiminin 16 yıllık iktidarı boyunca hiçbir kesimi enflasyon oranlarının altında ezilmesine izin vermediğine değindi. AK Parti olarak özel sektörü uyardıklarını ve zamların enflasyona uygun olarak yapılması konusunda çağrıda bulunduklarını belirterek sözlerini sonlandıran Şimşek, seçim kararına karşı piyasaların olumlu tepki verdiğini, Türkiye’de mevcut birçok sorunla karşı karşıya kalmalarına rağmen hepsinin üstesinden gelmeyi başardıklarını açıkladı.

  Kredi değerlendirme kuruluşlarının aldığı kararların zamanlamalarının çok önemli olduğunu belirten Şimşek, ”zamanlama manidar” ifadesini kullandı.

  3 300x300 - Özel Sektöre Dair Önemli Açıklama

  27 yaşındaki Mert, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümü mezunu olmakla birlikte profesyonel olarak İngilizce bilmektedir. Hobileri arasında yüzmek ve dünyayı dolaşmak vardır.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ