son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Plaka Alım Satımına Dair Vergi Kalkıyor

  Plaka Alım Satımına Dair Vergi Kalkıyor

  Plaka Alım Satımına Dair Vergi Kalkıyor

   

  UBER ile taksiciler arasındaki gerilim İstanbul’da artarken Meclis’ten çıkan haberin taksicileri rahatlatacağı düşünülüyor. KDV yasa tasarısına ilave edilen bir madde ile otobüs, minibüs, servis araçları ve taksilerin plaka devrindeki değer atışına yönelik gelir vergisinde muafiyet getirildi. Üstelik elde tutmaya yönelik süre şartı da olmayacak. 

  Belirtilen araçlarda plaka devri sırasında alım ya da satım sırasında, noter harcının bedelin binde 30’u kadar olması öngörülüyor.

  Habertürk’ten Esra Nehir’in haberinde değer artış kazançlarında gelir vergisinde muafiyet sağlanacak ve plakaları elde tutmaya yönelik herhangi bir şart söz konusu olmayacak. Değer artışlarında sağlana kazançlara yönelik geçmişe yönelik bir vergi çıkarılması da mümkün olmayacak. Bunun için tek şart ise, önceden mevcut olan borçların tahsili ve mevcut davalardan vazgeçilmesi gerekli olacak.

  Plaka Alim 1 300x200 - Plaka Alım Satımına Dair Vergi Kalkıyor

  İcra ve iflasta yeni dönem

  Resmi Gazete’de kooperatifler ve sermaye şirketleri iflas yerine konkordato talebinde bulunabilmesine yönelik ortamı iyileştirmeye yönelik torba yasa yayımlandı. Mali darboğazdan çıkmak isteyen şirket ya da kooperatifin iflasını ertelemesine yönelik madde ile ilgili sunulan eleştiriler dikkate alınarak İcra İflas Kanunu’nda yapılan değişikliğe gidildi. Yapılan değişikliğe göre borçlarını vadesi geldiğinde ödeyemeyecek durumda olan borçlu tenzilat yapılması ya da vade vermek koşuluyla borçlarını ödeyebilmek ve iflas vermekten kurtulmak için konkordato talebinde bulanabilecek.

  1 300x300 - Plaka Alım Satımına Dair Vergi Kalkıyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ