son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Schengen Vizesi Almak Artık Daha Kolay!

  Schengen Vizesi Almak Artık Daha Kolay!

  Schengen Alacaklara Müjdeli Haber

   

  schengen alma 300x169 - Schengen Vizesi Almak Artık Daha Kolay!

  Avrupa Birliği, ülkemizin de aralarında yer aldığı birçok ülkenin vatandaşları için büyük çile olan Schengen vizesi konusunda mühim değişikliklere gidiyor. AB Komisyonu’nun Göçten Sorumlu Yetkilisi Dimitris tarafından bildirilen teklifler gereği, vize kurallarını ihlal etmeyenler için Schengen vizesi almak çok daha basit hale gelecek.

  Avrupa Birliği Komisyonu, yeni kuralları büyük oranda değişen güvenlik endişeleri sebebiyle belirledi.

   

  Schengen Vizesi Alacaklar İçin Yeni Kurallar

   

  AB Komisyonu tarafından değiştirilen Schengen Vizesi başvuru şartları büyük oranda değişti. Belirlenen yeni şartlar şu şekilde;

  -Vize başvurusunda karar süresi 15 günden 10 güne alınacak.

  -Schengen başvuruları, seyahat planınızdan 3 ay önce değil, 6 ay önce yapılabilecek.

  -İnternet üzerinden başvuru yapılabilecek. Schengen vizesi başvuru sahiplerinin artık konsolosluklara gitmesi gerekmeyecek. Yalnızca parmak izi vermek için konsolosluklara gidilecek.

  -Schengen ülkelerine girme ve bu ülkelerde kalma kurallarını ihlal etmeyen kişilere, daha sonra yapacakları başvurularda çok girişli vize verilecek. Kuralları ihlal etmeyen ve ikinci başvuruda bulunacaklara verilecek olan çok girişli vizelerin süreleri, kurallara uyanlar ve sicili olumlu olanlar için sırayla 1 yıldan 5 yıla yükselebilecek.

  -Kısa zamanlı kalışlar için deniz ve kara sınırlarında, geçici olarak, sezona bağlı ve yalnızca giriş yapılan ülke için uygun vize alınabilecek. Turizmi destekleme maksadı ile bu tür vizelerin geçerlilik süresi minimum 7 gün olacak.

  -60 Euro olan vize ücretleri, 20 Euro’luk zam ile 80 Euro olacak.

   

  1 300x300 - Schengen Vizesi Almak Artık Daha Kolay!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ