son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  SGK’dan Flaş Açıklama…GSS Borcu Olanlar Dikkat!

  SGK’dan Flaş Açıklama…GSS Borcu Olanlar Dikkat!

  Genel saglik sigortasi 1 300x154 - SGK’dan Flaş Açıklama…GSS Borcu Olanlar Dikkat!

  SGK’dan Flaş Açıklama…GSS Borcu Olanlar Dikkat!

  Genel Sağlık Sigortasına yönelik SGK’dan yapılan açıklamaya göre ‘’Gelir testi başvurusu tebliğ edilen kişiler, gelir testine başvurmamış ise 2 Nisan 2018 tarihine kadar başvurmaları gerekiyor. Aynı zamanda genel sağlık sigortalılar, borçlarını 30 Nisan 2018 yılına kadar ödemezse, 1 Nisan 2017 tarihinden itibaren başlamak üzere hem gecikme cezası hem de gecikme cezasının faizini ödemeleri gerekecek.’’ dedi.

   

  Genel Sağlık Sigortası 1 Ocak 2012 tarihinde zorunlu hale getirilmişti

  Genel Sağlık Sigortası, Türkiye’de ikamet etmek kaydıyla, herhangi bir güvencesi olmayan insanlara 1 Ocak 2012 yılından itibaren zorunlu hale getirildi. Bu özelliklerde olup da 1 Nisan 2017 tarihinden önceki borçları herhangi bir başvuru yapmalarına gerek kalmaksızın yapılandırılmıştı.

   

  Aylık 53,33 TL olarak borçlar yapılandırıldı

  Gelir testi yaptıran kişi, asgari ücretin brütünün üçte birinden az bir gelire sahip çıkarsa prim borçları tümüyle silinecek. Aile içi kişi başı gelir asgari ücretin brütünün üçte birinden fazla ise 1 Nisan 2017 tarihinden önceki gecikme cezası ve gecikme zammı borçları silinmiş olup, aylık 53,33 TL olarak yapılandırılmış ve 30 Nisan 2018 tarihine kadar ödenmesi gerekiyor. Borç sorgulaması e-Devlet üzerinden yapılabileceği gibi kurumdan da öğrenilebilir. Kurum ile anlaşmalı bankalar aracılığıyla kredi kartı ya da havale/EFT yoluyla ‘’GSS 6824 Prim Tahsilatı’’ bölümünden ödenebilir.

   

  1 300x300 - SGK’dan Flaş Açıklama…GSS Borcu Olanlar Dikkat!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ