son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son Dakika: Milyonları İlgilendiren Emekli Zammı…

  Son Dakika: Milyonları İlgilendiren Emekli Zammı…

  Son Dakika: Milyonları İlgilendiren Emekli Zammı…

  Temmuz zammı, emekliler için yaklaşırken; 3 aylık enflasyon oranına göre, SSK ve Bağ-Kur emeklileri için yeni zam oranı %2,77 olarak görünüyor. Zam oranının kesin olarak belirlenmesi için 3 veri daha bulunuyor.

  Temmuz zammını bekleyen 12 milyon emeklinin, 9 milyonunu SSK ve Bağ-Kur emeklileri oluşturuyor. 2018 yılının ilk yarısında çıkan enflasyon oranı, 3 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacak ve açıklanan enflasyon oranına göre emekli zammı belirlenecek. Ancak zam oranı elde edilen veriler doğrultusunda şekillenmeye başladı.

  Veriler doğrultusunda ipuçları gelmeye başladı

  Emeklilerin zam oranını yılın ilk 6 aylık enflasyon oranı belirlerken; ilk üç aya dönem verileri TÜİK tarafından açıklandı. TÜİK’ in açıklamasına göre; Ocak-Mart enflasyonu % 2.77 olarak açıklanırken, SSK ve Bağ-Kur emekli zam oranı da %2.77 olarak yansıdı. Geriye Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına yönelik 3 veri kaldı. Bu verilerde değerlendirilerek SSK VE Bağ-kur emeklilerin temmuz maaş zam oranı belirlenecek.

  2017 yılının sonuna doğru 6 aylık enflasyon tahminine göre SSK ve Bağ-Kur emekli Temmuz zam oranı %4,02 olarak kaydedilmişti. Daha sonra Merkez Bankası tarafından yapılan 2018 yılı enflasyon tahminin %7’den %7,9 yükseltmesi ile zam oranlarında yükselme beklentisi oluştu.

  Memur ve memur emeklisini de fark çıkabilir

  Enflasyon verileri sadece SSK ve Bağ-Kur emeklileri tarafından değil memurlar ve memur emeklileri tarafından da takip ediliyor. Memurlar ve memur emeklileri temmuz zammı %3,5 olarak toplu sözleşmelerde belirlenmiş olsa da enflasyon farkı ihtimali maaş zam oranında artışa neden olacaktır. 2018 yılı ilk yarısında enflasyon %4’den fazla olursa, memur ve memur emeklileri de fark alabilecek.

  1 300x300 - Son Dakika: Milyonları İlgilendiren Emekli Zammı…

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ