son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Sürücüler Dikkat! Trafik Kazalarındaki Değer Kayıplarında Sınırlama Kalktı

  Sürücüler Dikkat! Trafik Kazalarındaki Değer Kayıplarında Sınırlama Kalktı

  Sürücüler Dikkat! Trafik Kazalarındaki Değer Kayıplarında Sınırlama Kalktı

   trafik kazasi 2 300x176 - Sürücüler Dikkat! Trafik Kazalarındaki Değer Kayıplarında Sınırlama Kalktı

  Sürücülere iyi bir haber geldi. Kaza sırasında araçta oluşan hasardan kaynaklı oluşan değer kaybında mevcut olan %15 sınırlaması kaldırıldı. Kaza yapan sürücü, yüzde yüz kusursuz olursa, aracında oluşacak değer kaybını, kazada suçlu taraftan hepsini talep edebilecek.

   

  Danıştay, sınırlamayı kaldırdı

  Danıştay tarafından verilen karar sonucunda, araçtaki değer kaybındaki oran için mevcut olan sınırlama kaldırdı. Sürücü %15 değer kaybını talep edebilirken,  artık hepsini talep edebilecek. Sonuç olarak, kaza yapan taraflardan yüzde yüz kusursuz olan aracın maddi hasarı karşılanırken, araçtaki hasardan dolayı değer kaybının hepsini de karşı taraftan talep edebilecek.

  trafik kazasi 300x165 - Sürücüler Dikkat! Trafik Kazalarındaki Değer Kayıplarında Sınırlama Kalktı

  Değer kaybı eksperden talep edilecek

  İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Turusan Bağcı, kaza yapıldığı anda eksper geldiği zaman değer kaybının hesaplatılması sağlanmalı şeklinde açıklama yaparken “Yapılan değişikliğin uygulanabilmesi için, kaza anında sigorta eksperine araç değer kaybı hesaplatılırken, rapora mutlaka yazması sağlanmalıdır. Bu bilgiyi yazdıran kişi, değer kaybının tümünü talep edebilir’’ diyerek, durum ile ilgili detaylı bilgilendirme yaptı.

   

  Değer kaybı hesaplanmamışsa…

  Bağcı, değer kaybı hesaplanmamış araçlarda uygulamanın nasıl olacağı sorusuna ‘’ Yapılması mümkün değilse, sigortalı bir eksper tutarak, hesaplama yaptırmalıdır. Sigorta şirketine diğer durumlarda başvurulduğunda sigorta kendisi bir hesaplama yaparak bildirimde bulunabilir. Taraflar kabul etmezse, tahkime başvurulur. Yeni bir hesaplama yapılır. Böylelikle uzun süren davalarla uğraşmamış olunuyor.’’ şeklinde cevaplayarak, konuya açıklık getirdi.

  1 300x300 - Sürücüler Dikkat! Trafik Kazalarındaki Değer Kayıplarında Sınırlama Kalktı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ