son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Tek paket ile eczacıların tüm riskleri

  Tek paket ile eczacıların tüm riskleri

  Tek paket ile eczacıların tüm riskleri

   

  Selcen Gür Doğan, ‘’Sigorta Brokerlik A.Ş. CEO’su olarak eczaneler için eklenen özel teminatlar ile eczacıların riskleri karşılanır duruma getirildi’’ diye belirtti. Açıklamalarına devam eden Selcen Gür ‘’Sıradan sigorta poliçeleri eczanelerin klasik ihtiyaçlarını ve sorumluluk teminatlarını içeriyordu. Ama eczanelerin riskleri sadece yangın, deprem gibi risklerden oluşmuyor. Nöbet günleri yaşanan yoğunluktan dolayı normalden fazla stoklanan ürün hasar gördüğünde sigorta kapsamında değerlendirilmiyordu. Ancak özel teminatlarla yenilenen ‘Eczane Paket Sigortası’ ile detaylar düzenlenerek; nöbet gününden bir gün önce öğlen 12’de başlayan ve 72 saat devam eden kapsam içerisinde hasar söz konusu olursa zararın hepsi ödeniyor.’’ dedi.

   

  Tazminat talepleri olursa…

  Selcen Gür, eczacılar için mesleki sorumluluğun önemi vurgulanarak ‘’Ruhsat sahibi ya da çalışan tarafından hata ya da ihmal söz konusu olup, hastanın sağlık sorunlarında ağırlaşma olursa veya ölüm gibi olumsuz bir sonuç yaşanırsa; eczacıya açılan maddi ve manevi tazminat davaları da bu sigorta kapsamında değerlendirilerek ödenecek. ‘’ dedi.

   

  Sorumluluk bedelinin %20’sini kapsıyor

  Eczanın hatasından kaynaklı bedeni zararlarda aynı poliçe içersinde değerlendirilerek; mesleki sorumluluk bedelinin %20’si teminat dahilinde bu sigorta kapsamı içerisinde değerlendiriliyor.

   

  Yapılan fiyat değişikliği de…

  Sağlık Bakanlığı tarafından dönemsel fiyat artışları eczacıları olumsuz etkilerken, bu sigorta kapsamında ilaç emtiasındaki bedel değişiklikleri otomatik verir ve eksik sigorta uygulanma ihtimalinin olmaması da eczacıları korur niteliktedir.

  1 300x300 - Tek paket ile eczacıların tüm riskleri

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ