son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Testleri Geçti, İlk Yerli Jet Motorlu Proje!

  Testleri Geçti, İlk Yerli Jet Motorlu Proje!

  Her şey hazır! ‘Şimşek’ geliyor

  Türk Havacılık ve Uzay Sanayi öncülüğünde hava savunma kuvvetlerinin eğitiminde kullanılmak üzere geliştirilen ve ülkemizin ilk jet motorlu hızlı uçak projesi olan Şimşek, test aşamasını başarı ile atlattı.

  Şimşek, yazılımları tamamen Türk Havacılık ve Uzay Sanayi tarafından geliştirilen proje, TAI ve AKANA şirketleri tarafından hazırlanan, yapılan fırlatıcı ile fırlatıldığında, TEI tarafından üretilmiş olan ülkemizin ilk yerli jet motoru TJ90 motoru ile havalandı. Karel firmasına ait özgün Tualcom ve EGI şirketine ait milli veriler ile yapılan testleri başarı ile tamamlandı.

  2 18 300x187 - Testleri Geçti, İlk Yerli Jet Motorlu Proje!

  Milli çözümler ile projenin desteklenebilir özellikleri arttırılıyor

  Sistem tasarımından alt sistem tasarımına kadar tamamı milli çözüm ve yan sanayi ile beraber ortak çalışmalar neticesinde ulaşılan noktada, kişilere maliyeti güvenilir ve etkin çözüm sunmanın yanı sıra, milli çözümler ile projenin desteklenebilir özellikleri yükselmektedir. Gerçekleşen her yeni destek ile proje daha ileri seviyelere ulaşmakta.

  Yüksek hızlı uçak sistemi

  3 10 300x169 - Testleri Geçti, İlk Yerli Jet Motorlu Proje!

  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, hava savunma kuvvetlerinin eğitiminde kullanılmak maksadıyla 2009 senesinde araştırma ve geliştirme projesi olarak girişilmiş tamamı özgün TUSAŞ eseridir.

  Alıcı kişilerin isteklerine göre biçimlendirilir, açık mimari yapı ile yapılmakta olan ŞİMŞEK Yüksek Hızlı Uçak Sistemi, satıh hava, hava hava, füze ve uçaksavar sistemleri ile atış ve radar ile takip eğitimlerinde bundan yararlanılacak, füzelerin ve muharip uçakların uçuş özelliklerine yakın özelliklere sahip, Yüksek Hızlı Uçak ihtiyaçlarını giderecektir.

   

  1 300x300 - Testleri Geçti, İlk Yerli Jet Motorlu Proje!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ