son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  THY Yaptığı Anlaşma İle Bünyesine Yeni Uçaklar Kattı

  THY Yaptığı Anlaşma İle Bünyesine Yeni Uçaklar Kattı

  THY Yeni Uçakları Filosuna Kattı

  THY 300x168 - THY Yaptığı Anlaşma İle Bünyesine Yeni Uçaklar Kattı

  THY, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklama da 2017 yılının Eylül ayında Boeing ve bu senede Airbus firması ile uçak satın alma hususun da anlaşmaların imzalanması ile verilen siparişlerin kesin olduğunu duyurdu.

  Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan THY özel durum bildiriminde; “Ortaklığımız Yönetim Kurulu tarafından, geniş gövdeye sahip uçaklara olan ihtiyacının artması sonucunda, 2019 senesinde 6 tane, 2020’de 14 tane, 2021 senesinde 10 tane, 2022’de 12 tane, 2023’te 11 tane ve son olarak 2024 senesinde 7 tane olacak şekilde, 50 tanesi kesin ve 10 tanesi de opsiyonlu olmak kaydıyla toplam 60 tane geniş gövdeli uçak alınmasına konusunda anlaşmaya varılmıştır. Bu bakımdan, “Airbus firmasından 25 tane kesin, 5 tanesi opsiyonlu toplam 30 tane geniş gövdeli uçak; Boeing firmasından ise 25 tanesi kesin ve 5 tanesi opsiyonlu olmak üzere toplam 30 geniş gövdeli uçak konusunda anlaşmaya varılmıştır.” denildi.

   

  Filomuz Çok Daha Güçlenecek

   

  THY İcra Komitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, kesinleşmiş olan geniş gövdeli uçak siparişleri ile alakalı olarak gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadeleri kullandı:

  “Hatırlayacağınız üzere geçen yılın Eylül ayında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kıymetli katılımı ve desteği ile New York’ta, en gelişmiş teknolojilere sahip uçaklarından olan 787-9’u bünyemize katmak için Boeing firmasıyla bir ön protokol imzalamıştık. Ve bugünde artık bu konuyu resmiyete kavuşturmanın sevincini yaşıyoruz.” dedi.

   

   

  1 300x300 - THY Yaptığı Anlaşma İle Bünyesine Yeni Uçaklar Kattı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ