son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Türkiye’den Katar Hamlesi!

  Türkiye’den Katar Hamlesi!

  Türkiye’den Katar Hamlesi!

   DIMDEX 2018 300x168 - Türkiye'den Katar Hamlesi!

  TAIS, 12 -1 4 Mart’ta Katar’daki DIMDEX 2018 fuarı’na katılacak. TAIS, Körfez bölgesi ülkelerinin deniz platformundaki ihtiyaçları için çözümler sunarken; Katar özelinde ise için talip olma gibi bir taleple fuarda boy gösterecek.  Geniş ürün yelpazesiyle Türk gemi inşa sanayisi ve askeri deniz platformlarında sahip olduğu kabiliyetler ile yeni pazarlar arıyor.

  Yurt dışındaki savunma sanayisinde 5 özel sektör tersanesinin oluşturduğu üretim lisansına ve önemli bir ürün çeşitliliğine sahip TAIS (Turkish Associated International Shipyards), tanıtım atağını sürdürüyor.

   

  Aralık’ta Kuveyt’te olan TAIS…

  Körfez Savunma ve Havacılık Fuarı‘na katılan TAIS, aralık ayında Kuveyt’te iken şimdi başka Körfez ülkesinin yolunu tutacak.

  Doha Uluslararası Denizcilik Savunma Fuarı ve Konferansı“na (DIMDEX 2018) katılacak olan TAIS, 12-14 Mart’ta Katar’ın başkenti Doha’da olacak.

  DIMDEX 2018 1 300x154 - Türkiye'den Katar Hamlesi!

  TAIS, tüm deniz projelerine talip

  Standında ürünlerinden örnekler sergileyecek TAIS, Yaklaşık 500 metrekarelik alanda kurulacak. Bu stantlarda Körfez ve Katar bölgesi ülkelerinin deniz platformu ihtiyaçları için çözümler sunacak. Özellikle Katar’daki tüm deniz projelerine talip olma konusunda iddialı olan TAIS, yeni bir hedefle fuarda yerini alacak.

   

  Elimiz yabancı ihalelerde güçlendi

  TAIS Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan; uluslararası savunma sanayisinde bir dünya markası olmasını hedefledikleri belirtirken, Türkiye’nin deniz platformları üreticisi olarak TAIS’i oluşturan 5 tersanenin münferit olarak Türk Deniz Kuvvetlerine askeri projelerde çok önemli başarılara sahip olduğunu söyledi.

  TAIS bünyesindeki tersaneler bugüne kadar;

  • Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi,
  • Amfibi Tank Çıkarma Gemisi,
  • Sismik Araştırma Gemisi,
  • Akaryakıt İkmal Gemisi,
  • Lojistik Destek Gemisi,
  • Kurtarma ve Yedekleme Gemisi,

  Hızlı Devriye Botu gibi çok farklı projelerde sorumluluk üstlendi. Farklı projelerdeki sorumlulukları başarı ile yerine getiren TAIS’in, bu projeler sayesinde yabancı ihalede elinin güçlendiğini belirtildi.

   

   

  1 300x300 - Türkiye'den Katar Hamlesi!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ