son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Türkiye’nin Finans Kurumlarına Kuzey Kore`den Saldırı

  Türkiye’nin Finans Kurumlarına Kuzey Kore`den Saldırı

  Türkiye’nin Finans Kurumlarına Kuzey Kore`den Saldırı

   Kuzey Koreden Saldiri 1 300x169 - Türkiye’nin Finans Kurumlarına Kuzey Kore`den Saldırı

  Kuzey Koreden Saldiri 2 300x193 - Türkiye’nin Finans Kurumlarına Kuzey Kore`den Saldırı

  Kuzey Koreli hacker grubunun Türkiye’deki finans kurumlarına saldırıda bulunulduğu Dünya Güvenlik Devi olarak tanımlanan McAfee tarafından duyuruldu.

  Hidden Cobra adlı Kuzey Koreli hacker grubu tarafından yapılan saldırı, McAfee güvenlik devi tarafından duyurulurken, konu ile ilgili rapor McAfee Advanced Threat Research ekibi tarafından hazırlandı. Rapora göre 2 ve 3 Mart finans kurumlarının güvenliğini ihlal etme girişiminde bulundukları belirtildi.

   

  Kötü amaçlı kod yazılımı Kuzey Kore hackerların kodlarına benziyordu

  Hazırlanan raporda kötü amaçlı kod yazılımı Kuzey Kore hackerların kodlarına benzediği belirtildi. Adobe Flash’ta çıkan yakın zamandaki güven açığını kullanmak isteyen bilgisayar korsanları, ‘’Bankshot’’ adı ile bilinen kötü amaçlı bir yazılım programını kullandığı belirlendi. Hackerların kurbanlarına   Microsoft Word dosyası olan Agreement.docx adlı spear-phishing virüslü e-postalarla etkisi almaya çalışıldığı raporda belirtildi.

  Sadece bununla yetinmeyen bilgisayar korsanları Paris’te bilinmeyen bir kişi ile kripto para borsasında alışveriş bilgilerinin bulunduğu bir anlaşma metninin olduğu da belirtildi.

  Saldırılarda para ile olumlu ya da olumsuz bir bilgi bulunmazken, Türkiye’deki finans kuruluşlarına uzaktan erişimle iç sistemlerine dahil olmayı planladıkları belirtilirken, bundan hangi kurumların etkilendiğine dair bilgiye rastlanmıyor.

  İlk hedef Türkiye’de hükümet kontrolündeki bir finans kurumu ve bir de finans-ticaret kurumu olurken; Türkiye’deki en büyük üç finans kurumunun da hedefte olduğu belirtildi. Finans sektörü dışında bir sektörün saldırıların hedefinde olmadığı belirtilirken, büyük bir soygun planının söz konusu belirtildi. Raporda McAfee tarafından yayınlandı.

  1 300x300 - Türkiye’nin Finans Kurumlarına Kuzey Kore`den Saldırı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ