son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Üniversite Hastanelerinin Borcu Azalacak

  Üniversite Hastanelerinin Borcu Azalacak

  Maliye Bakanı Naci Ağbal, üniversite hastanelerinin borcunun azalmasına yönelik olarak 27 Haziran tarihinde ilgili alacaklılara ödemeler yapacak olduklarını ve toplamda 31 Aralık 2017 yılı öncesine ait olan medikal ve ilaç giderlerinin Maliye Bakanlığı bütçesinden karşılanacak olduğunu açıkladı. Üniversite hastanelerinin borçlarının çok fazla hale gelmesi ile içerinden çıkılmaz hala alındığını belirten Ağbal, ”bizler duruma el koyduk ve 2.9 milyar liralık borcun tamamını 27 Haziran tarihinde Maliye Bakanlığı olarak biz ödeyeceğiz. Erken ödeme dolayısı ile 400 milyon lira civarında bir indirim alabildik.” dedi.

  43 üniversite hastanesi son yıllarda yaşanan artışlar ve borç yükü dolayısı ile alçı malzemelerinin dahi hastalar ve yakınları tarafından alınmasını ister hale gelmiş, ameliyatlarda tek kullanımlık ürünlerin yine hastalar ve hasta yakınları tarafından karşılanması gerektiği yönünde açıklamalar ile hastaların mağdur olmasına sebep olmuştu.

  Hastalar İsyan Ediyor

  Hastalar ise kendilerinden sürekli ilaç ve malzeme istendiğini belirterek, ”biz bu durumu istemiyoruz, devlet buna çare bulmalı” demişti. Maliye Bakanlığı ödemelerin 27 Haziran tarihinde yapılacak olduğunu açıklayarak borçların ödenmesi ile rahat bir nefes alacak olan hastanelerin çok daha iyi hizmet verebilecek olduklarını açıkladı.

  3 300x300 - Üniversite Hastanelerinin Borcu Azalacak

  27 yaşındaki Mert, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümü mezunu olmakla birlikte profesyonel olarak İngilizce bilmektedir. Hobileri arasında yüzmek ve dünyayı dolaşmak vardır.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ