son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  701 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname Yayınlandı

  701 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname Yayınlandı

  OHAL kapsamında yayınlanan en son KHK olan ve binlerce kişinin ihraç edilmesine aracılık eden 701 sayılı kanun hükmünde kararname (KHK) yayınlandı. Yayınlanan bu KHK ile birlikte bugün itibari ile en az 18.632 kişi ihraç edilirken bu kişilerin en geç 15 gün içerisinde oturdukları lojman ve devlet konuk evlerini boşaltmaları istendi. FETÖ dolayısı ile her alanda faaliyet gösteren bu kişilerin suçlu olduğu tespit edilirken, aralarında olan suçsuzların yapacak oldukları başvuru sonucunda göreve iade edilebilecek oldukları ama bu oranın çok düşük oranda olmasının beklendiği basında yankı buldu.

  OHAL kapsamında yayınlanan bu KHK tarihi bir işten çıkarmaya aracılık ederken bugünden itibaren başka bir KHK yayınlanmayacak olduğu tahmin ediliyor.

  18 Temmuz Son

  OHAL 18 Temmuz’da kaldırılacak iken bu sayede bu tür KHK yayınlamaları duracak ve direkt olarak başkan yetkisinde atamalar ve ihraçlar mevcut olabilecek. Tam anlamı ile ihraçların ne kadar süre daha devam edecek olduğuna dair hükümet kanadından da resmi bir basın açıklaması yapılmış değil. 701 sayılı kanun hükmünde kararname (KHK) kapsamında yurtdışında eğitim gören bir kişinin de burs ödemelerine son verildi.

  1 300x300 - 701 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname Yayınlandı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ