son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Abdullah Öcalan’ın Afrin Talimatı!

  Abdullah Öcalan’ın Afrin Talimatı!

  Abdullah ocalanin Afrin Talimati 1 300x169 - Abdullah Öcalan'ın Afrin Talimatı!

  Abdullah Öcalan’ın Afrin Talimatı!

   

  ‘’Afrin kuşatmasındaki strateji ne?’’ başlıklı bir yazı yazan Abdulkadir Selvi, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de yürütülen operasyonlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 2015 ve 2016 yıllarında terörist başı Abdullah Öcalan, İmralı’da beraber kaldığı PKK’lı Nasrullah Kuran’a ve Çetin Arkaş’a talimatlar verdiğini belirten Selvi, Afrin’e yönelik olan talimatlar sonucu Afrin’de askerliğin zorunlu hale getirildiği ve şehir merkezi ile kırsallara hendekler ve tünellerin inşa edildiğini belirtti.

  Abdulkadir Selvi, Zeytin Dalı Harekâtıyla YPG/PKK’NIN çökertildiğini belirtti ve sözde savunma bankanı olarak atadığı Said İsmet Gubar’ın Afrin’den kaçtığını yazdı. Afrin için gecikmenin yaşandığını belirten Selvi ‘’ Afrin’e giriş çoktan yapılırdı ama öncelikle lojistik merkezler ele geçirilerek YPG’ ye zarar veriliyor. Alınan yerlere gerekli tahkimat yapılarak askeri üsle bağlantısı sağlanıyor. Bu tahkimatlar tamamlandıktan sonra Afrin’e girilecek.’’ dedi.

  Karayılan’ın Konvoyunun vurulduğu iddiası

  Selvi, PKK ve YPG liderlerinin durumunun asıl merak konusu olduğunu ve PKK’nın ikinci adamı Murat Karayılan’ın konvoyunun vurulduğuna dair bulunulan iddiaların Ankara tarafından doğrulanmadığını belirtti. PKK saldırıların yoğun olduğu bölgelere liderlerini sokmuyor. Hatta Murat Karayılan ve Cemil Bayık’ın Kandil’den dışarıya kafasını bile uzatıp bakmadığı belirtiyor.

  Pentagon Sözcüsü Manning tarafından PKK yöneticilerinden olan Şahin Cilo’ya ‘’general’’ ifadesini kullanarak hitap etmişti. Afrinli olan Şahin Cilo, Bekaa’ya Öcalan giderken evlerinde misafir etmişti. Şimdi ki görevi Cilo’nun Amerika ile irtibatı sağlamak ve bu yüzden Amerikalılar Menbiç’ten Cilo’nun çıkmasına izin vermiyor. Türkiye tarafından etkisiz hale getirilmesinden korkuluyor.

  1 300x300 - Abdullah Öcalan'ın Afrin Talimatı!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ