son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Afrin’de Flaş Gelişme! En Stratejik Bölge Ele Geçirildi

  Afrin’de Flaş Gelişme! En Stratejik Bölge Ele Geçirildi

  Afrin‘de Flaş Gelişme! En Stratejik Bölge Ele Geçirildi

   

  Bölgenin su, elektrik ihtiyacını karşılayan, Afrin’in en kritik bölgesi olan Meydanki Barajı’nın bulunduğu kasabaya giriş yapıldı. Şiddetli çatışmaların yaşandığı bölge için ilerleyiş devam ediyor.

  Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu, Afrin merkeze yönelik operasyonlarına devam ederken, şiddetli çatışmalar altında Meydanki Kasabası’na giriş yaptı. Kasabaya girilmeden önce Muhabbebe Köyü’ne operasyon düzenlendi. Afrin’den kaçan ve köylerine dönmeye çalışan sivillerin güvenliği açısından TSK komandoları ve keskin nişancılarla birlikte ÖSO, çok hassas bir operasyon yaptı. Terörist mevzileri havadan ve karadan vuruldu. Köydeki teröristlerin kaçtığı belirlendi. Teröristler kaçarken birçok ev ile tüm yollara el yapımı bomba ve mayınlarla tuzaklar kurdu. Muhabbebe Köyü’ne girişte teröristlerin kurduğu bir tuzak patlarken 1 sivil hayatını kaybetti, 7 kişide yaralandı.

  Flas Gelisme 300x168 - Afrin'de Flaş Gelişme! En Stratejik Bölge Ele Geçirildi

  Meydanki ve etrafında büyük siperler

  Toprak yığınları ile kasaba girişi kapatılırken, kasabanın etrafına da teröristler tarafından siper kazıldığı görüldü. Girişteki engeller ve kurşun geçirmez araçlar kaldırılırken ÖSO güçleri teröristlerle çatışarak kasabaya girdi.

  Meydanki Kasabası ile Muhabbebe Köyü’nde sabah saatinde başlayan operasyonlar akşam saatlerinde son buldu.  Gecede önemli noktalarla nöbet tutuldu. Evlerde ve yollarda kurulan tuzaklar nedeniyle 1 ÖSO askeri hayatını kaybederken 2 kişi yaralandı.

   

  Siviller zorla Afrin’e teröristler tarafından götürülmüşler

  Teröristler tarafında Meydanki Kasabası’nda yaşayan siviller evlerinden zorlayarak çıkarılmış, Afrin’e götürülmüşler. Kasaba ele geçirilerek operasyonlar Afrin’e doğru devam ediyor.

   

  1 300x300 - Afrin'de Flaş Gelişme! En Stratejik Bölge Ele Geçirildi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ