son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Afrin’de Şeyh Mehmetli Köyü, Teröristlerden Temizlendi

  Afrin’de Şeyh Mehmetli Köyü, Teröristlerden Temizlendi

  Afrin‘de Şeyh Mehmetli Köyü, Teröristlerden Temizlendi

   2 1 300x169 - Afrin'de Şeyh Mehmetli Köyü, Teröristlerden Temizlendi

  Zeytin Dalı Harekatı’nda Türk Silahlı Kuvvetleri 41. güne girerken, Halep kentine bağlı Afrin kırsalının kuzeybatısında bulunan Şeyh Mehmetli Köyü teröristlerden temizlendi ve böylece harekat süresince 2222 terörist etkisiz hale getirildi.

  Afrin kısalında terörist örgütlerine yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Zeytin Dalı Harekat’ı ile kritik köyler ve tepeler ele geçilerek Afrin kırsalının çevresi hilal şeklinde kuşatıldı.

  3 300x184 - Afrin'de Şeyh Mehmetli Köyü, Teröristlerden Temizlendi

  422 km’lik alan teröristlerden temizlendi

  Zeytin Dalı Harekatı‘nda 422 km’lik alan ele geçirilerek, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi ile %25’lik bir alan teröristlerden temizlendi. TSK ve ÖSO, Afrin’in kuzeybatısında bulunan Racu beldesinin Şeyh Mehmetli Köyü, harekatın 41. gününde terör örgütlerin elinden kurtarıldı.

  Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu iş birliği ile 26 Şubat itibarıyla Afrin’de bulunan teröristlerin, kara teması Türkiye ile kesilmiş olup, böylelikle kurtarılan alan Afrin kırsalı çevresinde hilal şeklini almıştır.

  TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, Zeytin Dalı Harekatı’nın ilk gününden itibaren terör örgütlerinin işgalinde bulunan Afrin kırsalı ve çevresinde; 1 belde merkezi, 88 köy, 6 köy altı yerleşim, 20 stratejik dağ ve tepe olmak üzere 116 nokta terörist örgütlerin üssü olmaktan kurtarıldı.

   

  60’ dan fazla terörist sağ ele geçirildi

  Afrin kırsalında harekatın ilk gününden itibaren 60’dan fazla terörist sağ ele geçirildi. Köylerde sıkışan teröristler ellerinde silahları ile teslim olurken, sivil görünümlü teröristlerden üzerinde patlayıcı çıkan teröristlerin olduğu belirtildi.

  1 300x300 - Afrin'de Şeyh Mehmetli Köyü, Teröristlerden Temizlendi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ