son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Afrin’de TSK’ya Karşı Hain İttifak!

  Afrin’de TSK’ya Karşı Hain İttifak!

  Afrin‘de TSK’ya Karşı Hain İttifak!

   Turk Silahli Kuvvetleri 300x166 - Afrin'de TSK'ya Karşı Hain İttifak!

  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin‘e ilerleyişi büyük bir titizlikle devam ediyor. YPG/PKK-DEAŞ terör örgütü, ilçenin dört tarafını kara harekatı için önlem almak adına hendek ve toprak setlerle çevirdiği görüldü.

  Güvenlik güçlerinden alınan bilgi dahilinde, PKK/YPG-DEAŞ’lı teröristler, TSK’nın düzenleneceği kara harekatına karşın, Afrin’i ellerinde tutabilmenin yollarını arıyor. Bunun için tahkimatı artırmaya çalışırken yeni taktikler geliştirme çabası içerisinde olduğu belirtiliyor.

  Terör örgütleri, set ve hendekleri hem engel sistemi hem de mevzi olarak tasarladığı tespit edildi. Hendeklerin 2 metre eninde ve derinlikte, toprak setlerinde 2 – 3 metre yükseklikte olduğu belirlendi. Teröristler tarafından yapılan güçlendirme çalışmaları da fotoğraflara yansıdı.

  Çocuklar olmak üzere Afrin’de sivil insanlar tehdit edilerek, tahkimatın inşasında bölge halkının zorla çalıştırdığı da belirlendi.

  Turk Silahli Kuvvetleri 1 300x201 - Afrin'de TSK'ya Karşı Hain İttifak!

  Teröristler Afrin’e sözde bayraklarını astı

  Terör örgütü üyeleri, Afrin ilçe merkezine sözde bayraklarını asarak; örgütün sözde mensuplarının fotoğraflarını, Suriye’ye ait olan Afrin’i kendi yapılarına aitmiş gibi gösterme çabası olarak değerlendirildi.

  İlçenin girişine teröristler hem Kürtçe hem de Arapça ‘’teşekkürler ziyaretiniz için’’ yazısını astı. Birleşmiş Milletler tarafından dün yapılan açıklamada Afrin’den gitmek sivil halkı terör örgütlerinin engellemeye devam ettiği belirtildi.

  Birleşmiş Milletler Sözcüsü Dujarric, ” Afrin’den yerel yetkililer kimsenin çıkmasına izin vermiyor. Doğrudan bir temas kurmamıza rağmen yerel yetkililerle özgürce insanlar ayrılabilmeli ve bu son derece önemli.” İfadesi ile teröristlere atıfta bulundu.

  1 300x300 - Afrin'de TSK'ya Karşı Hain İttifak!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ