son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Afrin İçin Yeni Aşamaya Geçildi! ÖSO Raco Merkezine Girdi

  Afrin İçin Yeni Aşamaya Geçildi! ÖSO Raco Merkezine Girdi

  Afrin İçin Yeni Aşamaya Geçildi! ÖSO Raco Merkezine Girdi

  2 10 300x168 - Afrin İçin Yeni Aşamaya Geçildi! ÖSO Raco Merkezine Girdi

  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’nın 42. gününde toplam öldürülen terörist sayısı 2295’i buldu.

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), gece peş peşe 2 açıklamayla 8 askerin şehit olduğunu, 26 askerin yaralandığını açıkladı. Teröristlerin hazırladığı tuzak sonucunda çıkan çatışmada 22 terörist etkisiz hale getirildi.

  Dün 8 askerimizin şehit olduğu tuzaktan sonra Afrin’de ATAK helikopterleri 9 teröristi daha etkisiz hale getirdi. Bu sabah ezanıyla birlikte Raco yerleşim yeri için planlanan meskûn mahal operasyonuna başlanıldı. Özgür Suriye Ordusu an itibarıyla Raco merkeze girdi.

   

  Üç köy teröristlerden temizlenerek Raco’ya girildi

  Türk silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu Afrin’e bağlı Mamalı, Mesekanlı ve Atamanlı köylerini teröristlerden arındırarak Raco belde merkezine giriş yaptı.

  3 8 300x225 - Afrin İçin Yeni Aşamaya Geçildi! ÖSO Raco Merkezine Girdi

  Afrin’de teröristler böyle vuruldu!

  Afrin kırsalından, operasyona yönelik yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. Görüntülerde teröristlerin vurulduğu anlar görülebiliyor.

  20 Ocak’ta 72 uçakla terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı sonucunda Hatay, Gaziantep ve Kilis ile teröristlerin bağlantısı kesildi. Karadan ilerleyiş devam ederken ATAK helikopterleri ile kara birliklerine yoğun ateş desteği sağlanıyor.

   

  Operasyonlar daha da hızlanacak

  2016 yılında Güneydoğu’ da PKK terör örgütünün hazırlamış olduğu hendeklere karşı yapılan meskun mahal operasyonunda tecrübe kazanan ve her türlü doğa koşuluna uyumlu, özel eğitimli JÖH ve PÖH timleri ‘’şahin gözler’’ sayesinde gece sızmalarına karşı gerekli önlemleri alarak; ‘’ şahin gözler’’den gündüzleri de lazer işaretleyici olarak faydalanıyor. Timlerin bölgeye gelmesi ile birlikte Zeytin Dalı Harekatı kapsamındaki operasyonlar daha da hızlandırılacak.

  1 300x300 - Afrin İçin Yeni Aşamaya Geçildi! ÖSO Raco Merkezine Girdi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ