son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Afrin’deki ilk Meskûn Mahal Operasyonunun Ayrıntıları Netleşiyor

  Afrin’deki ilk Meskûn Mahal Operasyonunun Ayrıntıları Netleşiyor

  Türk Silahlı Kuvvetleri ‘nin Afrin‘deki ilk Meskûn Mahal Operasyonunun Ayrıntıları Netleşiyor

   2 300x184 - Afrin'deki ilk Meskûn Mahal Operasyonunun Ayrıntıları Netleşiyor

  Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu, Zeytin Dalı Harekâtı’nda Afrin merkezinin kuşatılması artık sadece an meselesi… Hilali tamamlayacak olan Raco ve Cinderes merkezine yönelik operasyon için hazırlıkların tamamlandığı bildirildi. Harekattaki ilk meskun mahal operasyonuna hafta sonu başlanması ve yaklaşık olarak 1 hafta sürmesi planlanıyor.

  Zeytin Dalı Harekâtı’nda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) VE Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birlikleri, Afrin kırsal kesiminin %25’lik bir bölümünü kontrol altına alarak; bin 600 kilometrekarelik alanın 422 kilometrekaresinde operasyonlarını, harekattaki 41. günde tamamlamış bulunuyor. Afrin kent merkezine düzenlenecek operasyon öncesi, tüm harekat planı güncellenerek; Raco ve Cinderes gibi 2 kritik noktaların alınmasına karar verildi.

   

  Lojistik geçişler için 4 noktada TSK, üs kurdu…

  TSK, kontrol altına alınan 4 noktada lojistik geçişler için üs kurarak, örgütün kırsaldaki hareket kapasitesini minimuma indirmeyi başardı. 2 kritik nokta olan Raco ve Cinderes için yapılacak operasyona katılmak için Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat’ a (PÖH) bağlı birlikler kurulan 4 üs noktasına taşındı. Hazırlıkları hala sürmekte olan operasyonun hafta sonu başlaması ile birlikte, harekat boyunca ilk ciddi meskun mahal operasyonuna başlanılmış olacak.

  İlk kez yurtdışı bir operasyon için Özel kuvvetler Komutanlığı, JÖH, PÖH ve komandolar birlikte hareket edecek, bunun için tüm birimlerin iş birliği içerisinde çalışması için kullanılacak olan tüm silah ve cihazlara yönelik teknik ayrıntıların tamamlandığı bildirildi.

   

  1 300x300 - Afrin'deki ilk Meskûn Mahal Operasyonunun Ayrıntıları Netleşiyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ