son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Başbakan açıklama yaptı ‘’Konut kampanyası başlatılacak’’

  Başbakan açıklama yaptı ‘’Konut kampanyası başlatılacak’’

  Başbakan açıklama yaptı ‘’Konut kampanyası başlatılacak’’

  Başbakan Binali Yıldırım Bankalar Birliği Genel Kurulu konuşma yaparken konut sektöründe mevcut olan stokun azaltılması amacıyla Ziraat Bankası olmak üzere diğer bankalarında konut kampanyası düzenleyeceğini belirtti.

  61.Genel Kurulda konuşan ve müjdeyi canlı yayında veren Başbakan Binali Yıldırım, konut stokunun azaltılması amacıyla kampanyalar düzenlenerek, vatandaşın destekleneceğini açıkladı ve bu konuda banka sektöründen beklentilerinin olduğunu söyledi. Başbakan, “Türkiye gibi bir ülke enflasyon ve yüksek faizi hak etmiyor. Yüksek faizin bankalar için iyi olmadığını söylüyorsunuz, o zaman faizleri indirin.’’ dedi.

  Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmasından önemli satır başları;

  Binali Yıldırım ‘’ Ülkemiz çok riskli bir bölge ve güçlü bir liderliğe sahip olması gerekiyor. Bunun dışında ülke bütünlüğü ve beraberliğini korumak adına gereken özeni göstermeliyiz. Türkiye büyük bir ülke ve bunu da terörle mücadele sırasında ortaya koyarak, büyüklüğünü ispatlamıştır.’’ ifadelerine yer verdi.

  Algı operasyonuna yönelik uyarıda bulundu

  ‘’Algı operasyonları hala devam ediyor. Belli ki seçimlere kadar tırmandırılacak ve artarak devam edecek. Biz biliyoruz ve eminiz vatandaşlarımız her şeyi görüyor. Algı operasyonlarına karşı ülkemizi koruyarak, menfaati için doğru kararlar almaktan çekinmemeliyiz. Geçim başka ve seçim başka, geçim zaten olacak ve devam edecek. Üretmeye ve tabi ki çalışmaya devam edeceğiz.’’

  Bankalar konut alımını destekleyecek

  ‘’Yüksek faizler nedeniyle konut sektöründeki konut stoğu fazlalığı, bankaların düzenleyeceği kampanyalar doğrultusunda azaltılacak. Ziraat Bankası olmak üzere tüm bankalarda bu konuda destek amacıyla kampanya düzenleyecek ve böylelikle konut sektöründe çark yeniden dönmeye başlayacak.’’ dedi.

  1 300x300 - Başbakan açıklama yaptı ‘’Konut kampanyası başlatılacak’’

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ