son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Cem Uzan yeniden siyasete dönüş yapıyor ve parti başkanı oluyor

  Cem Uzan yeniden siyasete dönüş yapıyor ve parti başkanı oluyor

  Cem Uzan yeniden siyasete dönüş yapıyor ve parti başkanı oluyor

  Cem Uzan, Instagram’dan yaptığı paylaşım ile yeniden siyasete döneceğine dair sinyal verdi. Cem Uzan’la ilgili olarak 24 Haziran erken seçiminden önce Ankara’da, Genç Parti Genel Başkanlığı Adaylığı’na tek aday olarak katılacağına dair iddialar ortaya atıldı.

  Cem Uzan yeniden başkan oluyor

  Olağanüstü Genç Parti Büyük Kongresi Green Park Hotel’de Ankara’da yarın saat 14:00’te yapılacak. Yarın yapılacak kongrede Genç Parti Genel Başkanlığı’na tek aday olarak Cem Uzan’ın katılacağı belirtildi.

  ‘’Siyasi sığınma hakkı’’ Fransa’dan alınmıştı

  Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cem Uzan, sık sık söz düellosunda bulunurken; Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle Cem Uzan’a dava açılmıştı. Dava sonucunda Cem Uzan’a ceza verilmiş olup, cezası ‘’öfke kontrolüne yönelik kitap okuma’’ olarak belirlenmişti. Daha sonra Cem Uzan ‘’siyasi sığınma hakkı’’ talebinde Fransa’dan bulunmuştu.

  Genç Parti, 22 Temmuz 2007 seçimlerinde %3,03 oy alırken; 29 Mart 2009 yerel seçimleri ile 12 Haziran 2011 genel seçimlerine kendi istekleri doğrultusunda katılmama kararı almıştı.

  FETÖ’cü savcı ve hakimler tarafından Cem Uzan’a verilen mahkûmiyet kararları için Genç Parti yetkilileri, siyasi ve kumpas olduğu iddia edildi.

  Siyasete dönüş sinyali verdi

  2004 yılında TSMF tarafından Uzan Grubu’na ait bankalar ve şirketlere el koyulmuş ve kayyumlar atanmıştı ve Cem Uzan Fransa’ya yerleşmişti.

  Instagram hesabından açıklamalarda bulunan Cem Uzan “Genç Parti kurmay heyeti ile beraber Paris toplantımız” mesajını, fotoğraflı bir şekilde paylaştı.

  1 300x300 - Cem Uzan yeniden siyasete dönüş yapıyor ve parti başkanı oluyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ