son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  CHP’yi harekete geçiren o anket

  CHP’yi harekete geçiren o anket

  CHP’yi harekete geçiren o anket

  CHP, oylarının İYİ Parti’ye kaymasını sezmeye başladıktan sonra harekete geçerek bu partiyle ittifak yaparak ortak aday çıkarma planları kuruyor. CHP ve İYİ Parti arasındaki “milletvekili verecek kadar” sıkı olan bağ, dikkatlerden kaçmadı. Ancak fotoğraf karelerinde dostluktan ziyade oy kaybetme korkusu ile bir şeyler yapılmaya çalışılıyormuş gibi görünüyor. Andy Ar’in yaptığı ankete göre AKP ve MHP ittifakının oy oranı yüzde 55’ler civarında. CHP’nin oy oranı ise yüzde 21 dolayında.

  CHP VE İYİ PARTİ’NİN HEDEFLERİ BİR

  Yapılan anket çalışmalarına göre İYİ Parti, beklenenin aksine MHP ve AKP’den değil de daha çok CHP’den oy devşiren bir parti olarak görünüyor. CHP’de de İYİ Parti’de de Cumhuriyetçilik, Atatürkçülük ve Laiklik fikri ön plana çıkıyor. Bu da son seçimlerde seçmenini tatmin edemeyen CHP’yi tehlikeye sokacağa benziyor.

  Oylar CHP’den İYİ Parti’ye

  AK Parti ve MHP tabanında bu manada bir düşüş görünmüyor. İşi iyice zorlaşan CHP’nin şimdi bir yandan da İYİ Parti’ye kayabilecek olan oylarını tutma gibi bir derdi var.

  ORTAK ADAY İÇİN İKNA ETMEYE ÇALIŞILIYOR

  Gelecek tehlikenin farkında olan CHP, bu nedenle İYİ Parti’nin Meclis’te rahatça grup kurabilecek sayıya ulaşması için kendi milletvekillerini istifa ettirerek İYİ Parti’ye gönderdi. Bunun yanı sıra adaylığını açıklayan Meral Akşener için ortak aday çıkarma planları kuruluyor. Meral Akşener’in bu planı kabul etmesi halinde muhalefet, Erdoğan’a karşı tek aday ile seçime katılacak.

  1 300x300 - CHP'yi harekete geçiren o anket

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ