son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Cumhur İttifakı’na yönelik protokol belli oldu

  Cumhur İttifakı’na yönelik protokol belli oldu

  Cumhur İttifakı’na yönelik protokol belli oldu

  Cumhur İttifakı’na ait protokol metninde ‘’Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’dır.’’ ibaresi yer aldı. Aynı zamanda protokolde milli ve yerli vurgusu yapılarak; 15 Temmuz’da yapılan darbe girişimi hatırlatıldı. Metinde darbe girişimine dikkat çekildi ve 2023 vurgusu yapıldı.

  Cumhur İttifakı protokolüne dün son şekli verilirken, bugün protokolün Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edileceği düşünülüyor. Protokol içerisinde AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin ‘’Ortak cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan” ibaresi yer aldı. Protokol üç sayfadan oluşurken, metinde ‘’Türkiye, lider ülke’’ hedefine vurgu yapıldı.

  15 Temmuz vurgusu dikkat çekti

  Metinde 15 Temmuz vurgusu dikkat çekerken, protokolde terör olmak üzere Türkiye’nin içinde bulunduğu iç ve dış tehditleri de yer verildi.

  Protokol içerisinde Cumhurbaşkanlığı ve hükümet sistemine de yer ayrılırken; hükümet sisteminin gerekliliği detaylıca anlatıldı. Yeni sistem ile atılacak adımlar sıralanarak; Cumhur İttifakı’nın neden kurulduğu protokolde kapsamlıca cevaplandırıldı. Beka sorunu ile yaşamamak adına AK Parti ve MHP’nin iş birliği içerisinde el ele çalıştığı belirtildi.

  İttifak protokolünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanması ile son şeklini alacağı belirtildi.

  1 300x300 - Cumhur İttifakı'na yönelik protokol belli oldu

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ