son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin’de Kaçan Kaçana…

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin’de Kaçan Kaçana…

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnlerine girdik! Kaçan Kaçana…

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya 6. Olağan İl Kongresi’nde bazı açıklamalar yaptı.

  Bizler bu halka sevdalıyız. Elhamdülillah halkımız da bize sevdalı. Bu yola çıkarken sizlere bir şey demiştik. Uzun ince bir yoldayız… Bizim bir sevdamız var ve oraya eninde sonunda ulaşacağız.

  Bizler bir yolculuğun hazırlığı içerisindeyiz. 2019 Mart 2019 Kasım… Ülkemiz büyük bir dönüşüm yaşamakta.

  Buraya gelmeden önce, komutanlarımızdan rakamları aldım. Afrin‘de askerimiz var, Türk Silahlı Kuvveti’miz, jandarmamız, polisimiz, özel harekatımız var. Afrin şu an her tarafından kuşatılmış durumda ve etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3200’ü geçti.

   

  Afrin’e Ne Kadar Mesafe Kaldı

  Cumhurbaskani Erdogan2 300x225 - Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin'de Kaçan Kaçana...

  Zeytin Dalı Harekâtı operasyonlarında bugün tam 10 nokta terör örgütlerinden temizlendi. Afrin’in doğu tarafı artık gözle görülüyor, kent merkezine doğru takviyelerimiz aralıksız gönderilmeye başlandı artık.

  Bugün Zeytin Dalı Harekâtı’nın tam 50. günü. Operasyon bölgesinde gün içerisinde tam 10 nokta teröristlerden temizlendi ve asıl hedef olan Afrin’e çok kısa bir mesafe kaldı.

  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin desteklediği ÖSO birlikleri, Afrin’in doğusunda bulunan Halidiye bölgesini ve kuzey tarafında bulunan Kibar ve Kara Tepe köyünü terör örgütü olan PKK/PYD’den tamamen temizlemiş durumda.

  Tüm bunlarla beraber, Afrin’in doğu tarafı artık gözle görülür seviyeye geldi. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu mensupları, Afrin kent merkezine 800 metre uzaklıkta yer alıyor. Ve birliklerimiz bölgedeki tepelere yerleştirildi. Takviye birlikler de aralıksız sevkiyatlarını sürdürmeye devam ediyor.

  1 300x300 - Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin'de Kaçan Kaçana...

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ