son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim kanunu onayladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim kanunu onayladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim kanunu onayladı

   

  “Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’’ ile birlikte bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erken seçim öncesi onaylayarak; yürürlüğe girmesini sağlıyor.

  10 maddelik uyum yasası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı

  7140 sayılı kanun seçimlerin temel hükümlerinde ve seçmen kütüklerinde yapılan 10 maddelik uyum yasası değişikliği nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı.  Anayasanın 89. Maddesi birinci fıkrası ve 104. maddesi ikinci fıkrasının (a) bendi gereğince Resmi Gazete’de yayımlanmak üzere Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak Başbakanlığa gönderildi.

  Böylelikle 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde 10 maddelik uyum yasası geçerli olacak ve değerlendirmeler yapılırken değişiklikler Yüksek Seçim Kurulu tarafından da dikkate alınacak.

  1 300x300 - Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim kanunu onayladı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. aydın dedi ki:

   hayırlısı olsun, başkanımızın her daim arkasındayız. yıllardır görmek istediğimiz lider

  BİR YORUM YAZ