son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Seçim öncesi müjdemiz olsun!’’

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Seçim öncesi müjdemiz olsun!’’

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Seçim öncesi müjdemiz olsun!’’

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, seçimi kazandıktan sonra yurt dışı ilk gezisini Türkiye’ye yaparak; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

  Görüşme bittikten sonra iki cumhurbaşkanı ortak bir basın toplantısında görüşmeyi değerlendirirken, basın toplantısında Erdoğan ‘’ Seçim öncesi milletimizi ile birlikte dünyaya bir müjdemiz olacak.’’ diyerek TANAP (Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı) ile ilgili açılışın seçim öncesi yapılacağını belirtti. Erdoğan ayrıca ‘’Ben de seçim sonrası ilk gezimi Azerbaycan’a yapacağım.’’ diyerek Aliyev’e teşekkür etti.

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı dün Türkiye’ye geldi

  11 Nisan seçimleri sonrası ilk resmi ziyaretini Türkiye’ye yapan Aliyev, dün Ankara’ya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Aliyev için akşam yemeği verildi.

  Resmi törenle karşılanan Aliyev; Külliye’nin giriş kapısında Erdoğan tarafından karşılandı. 21 pare top atışı ile milli marşlar çalındı. Askerleri selamladıktan sonra ‘’Can Azerbaycan’’ şarkısı Aliyev ve ekibi için çalındı. Aliyev, 16 Türk Devleti’nin bayrakları önünde poz verdi.

  Erdoğan ‘’24 Haziran sonrası ilk ziyaretim Azerbaycan’a olacak’’

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak olan basın toplantısı öncesi, Türkiye ile Azerbaycan arasında Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi 7. Toplantı Protokolü imzalandı. Daha sonra yapılan basın toplantısında Erdoğan ‘’Aliyev seçim sonrası ilk ziyaretini ülkemize gerçekleştirdi. Ben de 24 Haziran sonrası ilk resmi gezimi Azerbaycan’a yapacağım. Azerbaycan’la müşterek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Önümüzde yer alan TANAP büyük bir projedir ve buradan milletimize ve dünyaya müjdemiz olsun. Haziran ayında TANAP açılışını yapacağız. Önümüzdeki günlerde yeni projelere de imza atacağız.  En önemli proje, ekonomik alanda yerli paraya geçiş olacaktır. Yukarı Karabağ sorununu en başından beri kendi sorunumuz olarak gördük ve BM kararları doğrultusunda umarım acele çözülmesi en büyük isteğimizdir. Seçim öncesinde milletimize ve dünyaya başka müjdelerimiz olacak.’’ dedi.

   

   

  1 300x300 - Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Seçim öncesi müjdemiz olsun!’’

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ