son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  İmar barışı için 2 milyar 800 milyon lira toplandı

  İmar barışı için 2 milyar 800 milyon lira toplandı

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Murat Kurum yaptığı açıklamada, “İmar barışı için bu zamana kadar 5 milyon 160 bin kişi başvurdu. Başvuranlardan toplam 2 milyar 800 milyon lira toplandı.” açıklamasını yaptı. Murat Kurum, Rusya’da gerçekleşen 12. Emlak Fuarı’nda gazetecilerin sorularını cevapladı. Bakan Kurum, bugün Resmi Gazete’de yayınlanan yabancılara mülk satışını düzenleyen madde hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan düzenlemenin inşaat sektörü için çok yerinde bir karar olduğunu ifade eden Kurum, “Bu sayede inşaat sektörü büyük bir zıplama yaşayacak.” dedi.

  Kurum yaptığı açıklamasında, “2013 yılından bu zaman kadar yabancılara toplamda 12 milyar dolarlık taşınmaz satışı gerçekleştirildi. Son 5 yılda satılan taşınmazların 1 sene içerisinde satılması için tanıtımların üzerinde durmamız gerekiyor.” dedi. Kurum ayrıca emlak fuarlarının önemine dikkat çekti. Kurum yaptığı açıklamada, “Biz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak gayrimenkul fuarlarına katılım sağlayacağız. Elde kalan ve satış bekleyen dairelerin satışına yönelik yararlı bir düzenleme olduğuna inanıyorum. Ayrıca vatandaşlık konusunu da çok kısa bir zamanda çözüme kavuşturacağız. Bununla alakalı bir düzenlemede yapmak gerekli.” şeklinde konuştu.

  2019 senesinde yabancılara 10 milyar dolarlık gayrimenkul satışı yapacaklarını ifade eden Kurum, “Geçtiğimiz 5 senede 12 milyar dolarlık konut satışı gerçekleştirildi. Bizler bu rakamı 1 yıl içerisinde elde etmeyi planlıyoruz. Burada önemli olan tek bir nokta var o da tanıtım. Tanıtımların üzerinde durulduğu sürece bu rakamı bir yılda çok rahat bir şekilde çıkarabiliriz.” ifadesini kullandı.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ