son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  İtirafçı, itiraf etti ‘’HDP çatısı altında yürütülüyor.’’

  İtirafçı, itiraf etti ‘’HDP çatısı altında yürütülüyor.’’

  İtirafçı, itiraf etti ‘’HDP çatısı altında yürütülüyor.’’

   

  İtirafçı A.A, kurulan sözde siyaset akademisinin örgütsel eğitimler verdiğini ve bunun da HDP ve DBP çatısı altında yürütüldüğünü açıkladı.

  PKK terör örgütünün şehir faaliyetleri de deşifre edilirken; Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen PKK terör örgütü soruşturması kapsamında yakalanan A.A, pişmanlık hükümlerinden faydalanmak amacıyla itirafçı oldu.

  Örgütsel eğitim şehir yapılanmasına yönelik

  PKK terör örgütünün şehir yapılanmasına yönelik ‘’siyaset akademisi’’ adıyla örgütsel eğitim verildiğini ve bu eğitimlerin ideolojik eğitimler olduğunu belirten A.A çarpıcı açıklamalarda bulundu. A.A açıklamalarında ‘’siyaset akademisi’’ adlı örgütsel eğitimde ‘’Abdullah Öcalan hakkında bilgiler eğitim adı altında veriliyordu. Hakkari’de eğitime alınan yerel halktan oluşan bir gruptu. HDP ve DBP yöneticileri de grupta vardı. Hakkâri dışınsa Şırnak ve Van’da da bu eğitimler veriliyordu.’’ ifadelerine yer verdi.

  ‘’Sözde akademi adı verilen PKK’nın kurumuydu ‘’

  Sözde akademi adı verilen PKK’nın kurumunda kadın akademisinde yer aldığını ifade eden A.A ‘’ Siyasi akdemi altında sözde legal görünümlü fakat sadece örgütsel eğitim veren bir kurum. Pkk’ya ait bir kurum, ben de bu akademi de hem eğitim verdim hem de örgütlenme faaliyetlerinde görev aldım. Birer günlük ya da bir aylık olan planlanan eğitimlerde il ve ilçe teşkilatlarına yönelik faaliyetle yürütülür.’’ şeklinde açıklamalarına devam etti.

  ‘’Belediyeler her zaman destek oldu’’

  A.A çarpıcı açıklamalarına devam ederken ‘’ Örgütlenmeyi legal bir kimlik altında yapabilmek için, örgüt mensuplarının kadrolarının hemen hemen hepsi HDP ve DBP parti meclisi kimliğini giydi. Aslında illegal yapılmış gibi görülen bütün eylemler, parti aracılığıyla legal olarak planlandı ve yapıldı. Mali ve ekonomi komitesi vardı ve bu birimin tüm ihtiyaçları belediyelerden toplanan paralarla karşılanıyordu. Eğitimlerdeki asıl amaç, PKK örgütlenmelerini mahallerde de yürütebilmekti. PKK’lılara örgütsel açıdan psikolojik aşılama ve nasıl davranılması gerektiğine dair eğitimler veriliyordu. ‘’ sözleri ile PKK terör örgütünün yapılanmasına dair bilgilere yer verdi.

   

  1 300x300 - İtirafçı, itiraf etti ‘’HDP çatısı altında yürütülüyor.’’

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ