son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  İYİ Parti, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ittifak yapacak

  İYİ Parti, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ittifak yapacak

  İYİ Parti, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ittifak yapacak

   

  2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, muhtemel ittifakı anlatan “Saadet Partisi ile Demokrat Partisi görüşmeleri sonucunda ilkeler konusunda prensipte anlaştık. Genel seçimlerde bir işbirliği söz konusu olabilir. ” dedi.

  İYİ Parti, Demokrat Partisi ve Saadet Parti ittifak yapacak

  İYİ Parti, Cumhurbaşkanlığı seçiminde istediği sonucu elde edebilmek için Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile ittifak yapmaya yönelik görüşmelerine devam ediyor. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray,  ‘’İYİ Parti lideri Meral Akşener ve SP lideri Temel Karamollaoğlu’’ arasındaki geçen görüşmeyi hatırlattı. Çıray konu ile ilgili ‘’Yeni anayasa ve parlamenter sistem ile ilgili görüşlerimiz uyuşuyor.’’ Diyerek 2019 yılı için muhtemel ittifak söz konusu olabileceğine yönelik ‘’Seçimlerde kendiliğinden gelişen doğal bir ittifak söz konusu olacaktır” dedi.

  Çıray, prensipler ve ilkeler konusunda gerekli anlaşma sağlandığını, başkanlık seçimleri için 2. turda Saadet Partisi (SP) ve Demokrat Parti (DP) ile ittifakın söz konusu olabileceğini belirtti. Yapılacak başkanlık seçimine yönelik ittifakın genel seçimlerde de söz konusu olabileceğini belirterek Çıray ‘’ Geleceğe yönelik yol haritası ve buna yönelik ilkeler bazında güzel bir anlaşma ortaya çıktı. Parlamenter sistemde ve anayasa konusunda üç partide mutabık oldu. Bu nedenle başkanlık seçimlerine ait 2. turda Saadet Partisi ile Demokrat Partisi ile doğal bir ittifak olacaktır.’’ dedi.

   

  1 300x300 - İYİ Parti, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ittifak yapacak

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ