son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Mehmet Şimşek: Dolar Tüm Paralara Karşı Değerlendi

  Mehmet Şimşek: Dolar Tüm Paralara Karşı Değerlendi

  Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, TL karşısında çok ciddi değer kazanan ve son aşamada 4.71 TL seviyesine kadar yükselen dolar fiyatlarının tüm dünyada yükseldiğini açıkladı. Tüm para birimlerine oranla dolar fiyatının arttığını belirten Şimşek, bunun ABD‘nin aldığı bazı kararlar ve güçlü ekonomik göstergeler sayesinde bu durumun yaşandığını belirtti. Türkiye’nin tüm terör örgütlerine karşı en güçlü şekilde önlemler alarak sınıra son teknoloji ile üretilmiş olan rokete karşı dayanıklı duvarların inşa edilmesi ile birlikte güvenliğin daha fazla arttırıldığını açıkladı.

  ABD Merkez Bankası yönetiminin daha önceki yıllarda bastığı ve dağıttığı tüm dolarları geri çekmeye başladığını, bunun ise ülke ekonomilerinde ciddi açıklar ve para birimlerinde değer kaybına neden olduğunu belirten Şimşek, Türkiye’nin petrol fiyatlarının artmasından dolayı da fazlası ile etkilenen bir ülke olduğunu açıkladı.

  Türkiye’nin Bütçe Açığı İle İlgili Açıklama

  16 yıllık AK Parti iktidarının 12 defa seçimlere girdiğini ve bu seçimlerden galip çıktığını belirterek sözlerine devam eden Şimşek, bu aşamada seçim kararı alınmasının piyasaya fazlası ile olumlu yansıdığını belirtti. Seçimler sonrasında bazı daha fazla önlemler alacaklarının da mesajını veren ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Şimşek, ”Türkiye’de endişe ve kaygıları giderdik” dedi.

  3 300x300 - Mehmet Şimşek: Dolar Tüm Paralara Karşı Değerlendi

  27 yaşındaki Mert, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümü mezunu olmakla birlikte profesyonel olarak İngilizce bilmektedir. Hobileri arasında yüzmek ve dünyayı dolaşmak vardır.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ